CÂȘTIGĂTORII SALONULUI DE PICTURĂ ARTE MICI, EDIȚIA A XIII-A

 

 

MARELE PREMIU „ARTE MICI”, acordat de Primăria municipiului Motru și Morega Cosmin

Sara POTRA, Satu Mare, Satu Mare – România, 13 ani

 

ORDINUL , ARTE MICI”,  acordat de Florin Preda-Dochinoiu și Casa de cultură Motru

Daria MELENTI, Chișinău, Republica Moldova, 14 ani

 

PREMIUL I, acordat de organizatori și parteneri

 

[11-15 ani]

Sebastian Daniel COTEANU, Craiova, Dolj – România, 15 ani

Timeea PETRESCU, Dr.Tr.Severin,  Mehedinți – România, 11 ani

Alexandra DEZERATU, Cernăuți -UCRAINA, 11 ani

Victoria MITVEDI, Cernăuți -UCRAINA, 13 ani

Elizaveta DEMCIUCENA, Cernăuți -UCRAINA, 11 ani

Ana DEMCIUCENA, Cernăuți -UCRAINA, 15 ani

 

[7-10 ani]

Adrian CĂPĂȚÎNĂ, Satul Horjești, Hîncești– Republica Moldova, 8 ani

Vlad CERCHINA, Mereni-Anenii Noi, Republica Moldova, 9 ani

Gaina BOGDAN, Cernăuți -UCRAINA, 7 ani

Alexandru MARANDIUC, Cernăuți -UCRAINA, 10 ani

 

[3-6 ani]

Luca CASTRAVĂȚ, Chișinău, Republica Moldova, 4 ani

Liza COZINA, Kiev-UCRAINA, 5 ani

Emily Petrova TSOKOVA, Gabrovo– Bulgaria, 5 ani

 

PREMIUL II, acordat de organizatori și parteneri

 

[11-15 ani]

Naomi GUSA, Alexandria, Teleorman – România, 15 ani

Rebeca Maria LAMUREANU CONSTANTIN, Constanța, Constanţa – România, 12 ani

 

[7-10 ani]

Maruca SOROP, Deva, Hunedoara – România, 9 ani

Maya SZEKELI, Bistrița, România, 10 ani

 

[3-6 ani]

Tania RĂDUȘ, Madrid, Spania, 6 ani

Aron CIOPLEA-VĂDUVA, Târgu Cărbunești, Gorj – România, 5 ani

 

PREMIUL III, acordat de organizatori și parteneri

 

[11-15 ani]

Teodora DUŞA, Constanţa, Constanţa – România, 15 ani

Larisa CIMPOIERU, Dr. Tr. Severin, Mehedinţi – România, 12 ani

 

[7-10 ani]

Adriana VÎRLAN, Glogova, Gorj – România, 8 ani

Laura LILICU, Satul Cărpineni, Hîncești– Republica Moldova, 8 ani,

[3-6 ani] Ariana BAINŢAN, Satu Mare, Satu Mare – România, 4 ani

 

 

MENTIUNI acordate de organizatori și parteneri

Cezara IVĂNUȚA, Chișinău, – Republica Moldova, 11 ani

Ruxanda IORDAN, Chișinău, Republica Moldova, 15 ani,

Kira BRATUH, Tiraspol, Republica Moldova, 13 ani

Simona BOROȘ, sat Cărpineni, Hînceşti – Republica Moldova, 14 ani

Elena BUHNĂ, sat Cărpineni, Hînceşti – Republica Moldova, 15 ani

Maria Carina EPURE, Alexandria, Teleorman – România, 15 ani

Clara-Ștefania LUNGU, Galați, Galați – România, 8 ani,

Ecaterina POSTOLACHI , Iași, Iaşi – România, 5 ani

Xenia NICHIFOREAC , Cahul, Republica Moldova, 14 ani

Ahsen-Arzu FETA, Medgidia, Constanţa – România, 9 ani,

Daniel-Octavian ROIBU, Motru, Gorj – România, 8 ani,

Daria-Oana IOVAN, Bobingen, Bayern – Germania, 14 ani

Ioana POPESCU, Târgu Jiu, Gorj – România, 13 ani

Alexandra Maria BORA, Motru, Gorj – România, 15 ani

Viara PENCHEVA, Gabrovo, Bulgaria, 12 ani

Florentina Andreea GIOSU, Motru, Gorj – România, 15 ani

Maria Daria PETRACHE, Tismana, Gorj – România, 12 ani

Mario Andrei BUSUIOC, Motru, Gorj – România, 12 ani

Ilinca Elena CIUCHI, Bacău, Bacău – România, 7 ani

Irina ȚURCANU, Cahul – Republica Moldova, 13 ani

 

 

 

 

 

  1. PREMIUL SPECIAL „FLORIN IScUF”, acordat de Denisa Dudescu

Luiza COUTURIER, Pitești, Argeș – România, 7 ani

Gabriela Daria OPRIȚA, Glogova, Gorj – România, 12 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „MĂIASTRA ALBASTRĂ” acordat de Daciana Ungureanu

Andreea RUSU, Hîncești, Republica Moldova, 13 ani

Miraslava MARINOVICI, Cahul – Republica Moldova, 8 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CONSTANTIN BLENDEA” – acordat de Gallery 13.ro și Daniel Buga

Matei ŢUGULAN, Medgidia, Constanţa – România, 5 ani

Darius NAE, Medgidia, Constanţa – România, 5 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „SEMNE OLTENEŞTI” – acordat de Gallery 13.ro și Daniel Buga

Anisia CREȚAN, Târgu Jiu, Gorj – România, 8 ani

Andreea CREȚAN, Târgu Jiu, Gorj – România, 11 ani

Anisia Ștefania TĂNASIE, Novaci, Gorj – România, 5 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „AD MUTRIUM” acordat de Consiliul Local Motru, Primăria municipiului Motru, Casa de Cultură Motru

Ksenia MARICIUC, Briceni – Republica Moldova, 13 ani

Filip Ioan ROȘCULESCU, Novaci, Gorj – România, 6 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „IOSIF KEBER”, acordat de SC IRIS SRL

Irina ȘERBINA, Cahul, Republica Moldova, 13 ani

Cristina CAZACU, Mereni – Anenii, Noi, Republica Moldova, 15 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CURAJ ÎN ARTĂ” acordat de Logis SRL

Teodora APOSTOLACHE, Constanţa, Constanţa – România, 15 ani

Alessia Maria DIACONESCU, Novaci, Gorj – România, 11 ani

Lavinia BACIU, Hîncești, Republica Moldova, 13 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „ŢARA NOASTRĂ, CASA NOASTRĂ” acordat de Asociaţia „ŢARA NOASTRĂ, CASA NOASTRĂ”

Darius BRUJAN, Târgu Jiu, Gorj – România, 11 ani

Constantin Dragoş BOGDAN, Târgu Jiu, Gorj – România, 11 ani

Ioana SPIREA, Novaci, Gorj – România, 6 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „AUREL POTCOVARU şi NICOLAE PÎRVAN” acordat de Florin Preda-Dochinoiu

Antonia GROSU , sat Sofia, raion Drochia, Republica Moldova, 5 ani

Oana Anița Mihaela SPIRIDON, Damian-Sadova, Dolj – România, 12 ani

Aida AL-HAMEDI, Satu Mare, Satu Mare – România, 13 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „POVESTE CULORII” acordat de acordat de Casa de cultură Motru

Ana KULYA, Tiraspol, Republica Moldova, 12 ani

Amina BADAC, Cahul,  Republica Moldova, 8 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „(NON)CULORILE” acordat de acordat de Daniel Buga , SC Leurda, SRL și Gallery13.ro

Ioan Mihail MUTU, Drobeta-Turnu Severin, Mehedinți –, România, 14 ani

Denisa, RĂBONȚU, Motru, Gorj –, România, 11 ani

Andrei GUȘATU, Târgu Jiu, Gorj – România, 11 ani

Alisa CAZAREAN, Hîncești, Republica Moldova, 12 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „POVEŞTI DESENATE” acordat de Consiliul local și Casa de Cultură Motru

Rareș SPĂTARU, Motru, Gorj – România, 11 ani

Emilia CIUBOTARU, Hîncești, Republica Moldova, 15 ani

Daniela ZARIȘNEAC, Cahul – Republica Moldova, 14 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CULORI PRIMARE DE ACASĂ” acordat de Publicaţia „Gazeta de Mâine”

Serena CASTRO, Everett, Washington – SUA, 6 ani

Maria ȘONȚU , Chișinău, Republica Moldova, 15 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „GORJEANUL TALENTAT” acordat de Publicația „Viața Gorjului“

Maria Irina BUCICĂ NANE, Lupoaia, Gorj – România, 12 ani

Ana-Maria PERPELEA, Novaci, Gorj – România, 10 ani

Elena Alexandra DOCHIȚU, Tg-Jiu, Gorj – România, 11 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „BUNA-VESTIRE” acordat de Alexandra Maciac și Daniel Buga

Claudiu CREŢU, Constanţa, Constanţa – România, 11 ani

Maria GÂRBĂ, Medgidia, Constanţa – România, 12 ani

Cristian DURIGON, Pitești, Argeș – România, 15 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CULORI PRIMARE OLTENEŞTI” acordat de Consiliul Local Motru, Primăria municipiului Motru, Casa de Cultură Motru

Elena ERȘOVA, Cahul – Republica Moldova, 13 ani

Juan CASTRO, Everett, Washington – SUA, 11 ani

Adelina GUȘATU, Târgu Jiu, Gorj – România, 11 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „PRIETENII ARTELOR” acordat de ANONIMII „ARTE MICI” și

Vladislava BEDROS, Cahul – Republica Moldova, 14 ani

Gabriela DEVDER, Chișinău – Republica Moldova, 15 ani

Diana-Maria VESA, Timişoara, Timiş – România, 12 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „ALINA ROŞCA” acordat de Consiliul Local Motru, Primăria Municipiului Motru şi Casa de Cultură Motru

Daniela CALDARI, Briceni – Republica Moldova, 15 ani

Daniel VEREBCEANUĂ, Chișinău – Republica Moldova, 14 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „PALETA FERMECATĂ” acordat de Buga Daniel, și Asociația Internațională a Polițiștilor, Secția Română Regiunea 1 Gorj

Alexandru-Ștefan SAVIN, Motru, Gorj – România, 8 ani

Gabriela Maria CIOABĂ, Motru, Gorj – România, 9 ani

Daniel ISTRATI, Chișinău –Republica Moldova, 10 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „LUMINĂ DIN CULOARE” acordat de ParohiaMotru II

Maria ȚAGA, Călăraşi –Republica Moldova, 7 ani

Alice Nicoleta LAPADAT, Craiova, Dolj – România, 9 ani

Daria ȘTERBEȚ, Briceni – Republica Moldova, 13 ani

Laura Gabriela GHIȚĂ, Târgu Jiu, Gorj – România, 14 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL DE „PAŞI ÎN ARTĂ” acordat de Lyly Emy SRL

Camelia Sofia NEGREA, Briceni, Republica Moldova, 11 ani

Elif ISMAIL, Medgidia, Constanţa – România, 11 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „ZÂMBETUL COPILĂRIEI” acordat de ANONIMII „ARTE MICI”

Nicușor Yanis PECIUC, Târgu Jiu, Gorj – Romania, 11 ani

Daniel Lucian ȘCHIOPAN, Peștișani, Gorj – România, 9 ani

Alexia Ioana BOJIN, Motru, Gorj – România, 12 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „FARMECUL CULORILOR”, acordat Alexandra Maciac

Denisa Gabriela NEAGU, Lumina, Constanţa – România, 12 ani

Maria CHIŞ, Botoşani, Botoşani – România, 11 ani

Alexia PANAIT, Piteşti, Argeş – România, 14 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE CULOARE” acordat de Consiliul Local Motru, Primăria Municipiului Motru şi Casa de Cultură Motru

Ana-Mihaela CROITORU, Deva, Hunedoara – România, 13 ani

Ana Maria POPESCU, Alexandria, Teleorman – România, 15 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CULORI ŞI CONTRASTE” acordat de UAPR- Filiala Dr. Tr. Severin

Matei RAŢ, Deva, Hunedoara – România, 7 ani

Bianca Emilia BODGAR, Deva, Hunedoara – România, 15 ani

 

 

  1. PREMIUL SPECIAL „FASCINAŢIE DE ÎNGER“ acordat deAsociația Internațională a Polițiștilor, Secția Română Regiunea 1 Gorj

Teodora VLĂDULESCU, Târgu Jiu, Gorj – România, 9 ani

Adelin Florin IONESCU, Valea Mânăstirii-Cătunele, Gorj – România, 8 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „MAGIA DIN CULOARE”, acordat de Consiliul Local Motru, Primăria Municipiului Motru şi Casa de Cultură Motru

Andreea-Lorena BĂLUȚOIU, Târgu Jiu, Gorj – România, 12 ani

Adriana Ştefania CÂRSTEA, Poiana Lacului, Argeş – România, 11

Maria PĂUNESCU, Târgu Jiu, Gorj – România, 14 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DUMITRU GHEAŢĂ” acordat de Consiliul Local Motru, Primăria Municipiului Motru şi Casa de Cultură Motru

Patricia Ioana Bianca PĂŞESCU, Motru, Gorj – România, 12 ani

Cristiana-Maria CIUNCANU, Peștișani, Gorj – România, 10 ani

Elena Amalia PĂTRAȘCU, Bărbăteşti, Gorj – România, 14 ani

 

29.PREMIUL SPECIAL „POEZIA CULORII” acordat de Consiliul Local Motru, Primăria Municipiului Motru şi Casa de Cultură Motru

Andrei MARINCA, Iaşi Iaşi – România, 12 ani

Natalia POJAR, Reşiţa, Caraş-Severin – România, 11 ani

Ioana IPISTATU-LASCU, Constanţa, Constanţa – România, 13 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE ORIGINALITATE“, acordat de Consiliul Local Motru, Primăria Municipiului Motru şi Casa de Cultură Motru

Sofia BUGA, Motru, Gorj – România, 4 ani

Anastasia BUGA, Motru, Gorj – România, 5 ani

Vladimir NICULESCU , Iași, Iași –  România, 13 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CULORI DE REZONANŢĂ” acordat de SC IRIS SRL

Carla-Maria PLEȘA, Galați, Galați – România, 8 ani

Sara Mihaela LASCATEU, Pocruia, Gorj – România, 7 ani

Anna Maria GARCIU, Medgidia, Constanţa – România, 10 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „PAŞI PE CURCUBEU” acordat de Asociația Internațională a Polițiștilor, Secția Română Regiunea 1 Gorj

Theodora Ștefania CRĂCIUN, Bacău, Bacău – România, 10 ani

Victoria TITERLEA, Dr.Tr. Severin, Mehedinți – România, 9 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CULORILE DIASPOREI” acordat de „Gazeta de Mâine”

Tia-Maria BRATEANU, Kempten, Germania, 12 ani

Daniel Ştefan VÎNTURIŞ, Motru, Gorj – România, 12 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CONSTANTIN BUNILĂ” acordat de Florin Preda-Dochinoiu

Anastasia CHEMENCEJI, Cahul, Republica Moldova, 10 ani

Anastasia CIOFU, Bacău, Bacău – România, 10 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „PATRIA DIN SUFLET” acordat de Consiliul Local Motru, Primăria Municipiului Motru şi Casa de Cultură Motru

Radu Ionuţ ŞERBĂNETE, Turcineşti, Gorj – România, 8 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „GHEORGHE MARIN” acordat de Florin Preda- Dochinoiu

Matei MARINCA, Iaşi Iaşi – România, 8 ani

Ilinca MÂRŢU, Iaşi Iaşi – România, 8 ani

Anastasia TONU, Hîncești– Republica Moldova, 8 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CONSTANTIN BRÂNCUȘI” acordat de Denișa Șuță (director Muzeul Național CONSTANTIN BRÂNCUȘI)

Miruna SOARE, Medgidia, Constanţa – România, 10 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CULORILE COPILĂRIEI” acordat de SC DARCOM GROUP SRL

Maria Victoria IOSIF, Medgidia, Constanţa – România, 6 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „PRIMA CULOARE PRIMARĂ” acordat de Asociația Internațională a Polițiștilor, Secția Română Regiunea 1 Gorj

Aron ȚARGA, Călărași – Republica Moldova, 6 ani

Sonia TĂNĂSESCU, Constanţa, Constanța – România, 6 ani

Bianca Ștefania CEAUȘESCU, Novaci, Gorj – România, 6 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „SURÂS DE ALBASTRU” acordat de Alexandra Maciac

Daria-Ioana GIURCĂ, Motru, Gorj – România, 12 ani

Raisa Natalia BOBILCA MOHORA, Drobeta Turnu Severin, Mehedinți – România, 5 ani

Amina PRODAN, Timișoara, Timiș – România, 5 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „PRIMĂVARA PICTURII ROMÂNEŞTI” acordat de Motru Știri Locale”

Victor MÂRŢU, Iaşi Iaşi – România, 5 ani

Alexandra Ava Maria NEAGU, București – România, 5 ani

Rebeca TURBATU, 11 ani, Târgu Jiu, Gorj –  România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE EXCLUSIVITATE” acordat de Consiliul Local Motru, Primăria Municipiului Motru şi Casa de Cultură Motru

Vasile Tudor GHIMIŞI Târgu Jiu, Gorj – România, 6 ani

Luca TĂNASIE, Novaci, Gorj – România, 10 ani

Gabriela Rebeca SULEA, Tismana, Gorj – România, 8 ani

 

43.PREMIUL SPECIAL „CULORI ÎN LIMBA ROMÂNĂ” acordat de Consiliul Local Motru, Primăria Municipiului Motru şi Casa de Cultură Motru

Giulia CALMÎȘ, Hîncești – Republica Moldova, 8 ani

Sara-Rebecca BALMUȘ, Galați, Galați – România, 8 ani

Alexandru TRIFOI, Deva, Hunedoara – România, 7 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE POPULARITATE” acordat de Consiliul Local Motru, Primăria Municipiului Motru şi Casa de Cultură Motru

Antonia STOICA, Medgidia, Constanţa – România, 9 ani

Maria Bianca ANDREI, Târgu Jiu, Gorj – România, 10 ani

Andreea DONCIU, Chișinău – Republica Moldova, 8 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „METAFORE PE PÂNZĂ”, acordat de Asociația Internațională a Polițiștilor, Secția Română Regiunea 1 Gorj

Ania Maria PRODAN, Timişoara, Timiş – România, 7 ani

Ștefania RAȚĂ, Motru, Gorj – România, 8 ani

Larisa CRĂINICEANU, Glogova, Gorj – România, 8 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DANSUL CULORILOR”, acordat de Consiliul Local Motru, Primăria Municipiului Motru şi Casa de Cultură Motru

Sofia-Elena FIERĂSCU, Motru, Gorj – România, 4 ani

Anastasia Elena TITERLEA, Dr. Tr. Severin, Mehedinți – România, 4 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CORNELIU BABA”, acordat de Consiliul Local Motru, Primăria Municipiului Motru şi Casa de Cultură Motru

Nadia STAICU, Pitești, Argeș – România, 7 ani

David TIRON, Deva, Hunedoara – România, 8 ani

Mihaela ANTOCI , Chișinău, Republica Moldova, 11 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE IMPACT”, acordat de Consiliul Local Motru, Primăria Municipiului Motru şi Casa de Cultură Motru

Ana MUSTAŢĂ, Motru, Gorj – România, 6 ani

Lorena Ecaterina BODEANU, Drobeta Turnu Severin, Mehedinţi – România, 3 ani

Eric Gabriel BĂLAN, Însurăței-Motru, Gorj – România, 3 ani și 6 luni

 

  1. PREMIUL SPECIAL „AURELIAN ȘUȚĂ ȘAI”, acordat de Florin Preda-Dochinoiu

Anisia STOICA, Balotesti, Ilfov – Romania, 6 ani

David Mihai BRUJAN, Izvarna, județul Gorj, România, 4 ani

 

 

Share This Post

Google1DiggGoogleYahooBloggerRSS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *