googlef79afddceedd5f6c.html

PREMIANŢI 2015

MARELE PREMIU
„ARTE MICI”

Irina DRIGĂ

Târgu Jiu, Gorj – România,

categoria 7-10 ani,

 

pentru lucrarea
„Casa mea de sub apă”

(carioca pe carton, 29,7/42 cm)

 

 

 

PREMIUL I

Paul Jules BUTLER

Schweick – Germania, categoria 3-6 ani

 

Bianca MIHART

Motru, Gorj – România, categoria 7-10 ani

 

Eduard Ionuţ GOGAN

Poiana Lacului, Argeş – România, categoria 11-15 ani

 

PREMIUL II

Casiana Handoreanu

Crasna, Gorj – România, categoria 3-6 ani

 

Valeria CIUBOTARU

Hînceşti – Republica Moldova, categoria 7-10 ani

 

Marina CODREANU

Pelinia, Drochia – Republica Moldova, categoria 11-15 ani

 

PREMIUL III

Sidonia CREANGĂ

Glogova, Gorj – România, categoria 3-6 ani

 

Ana-Maria CÂRSTEA

Poiana Lacului, Argeş – România, categoria 7-10 ani

 

Andrada Georgiana ANGHEL

Poiana Lacului, Argeş – România, categoria 11-15 ani

 

PREMII SPECIALE

 

1. PREMIUL SPECIAL „FLORIN ISUF”

Iulian Florin DOVLETE

Văgiuleşti, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Sebastian Luca PIGUI

Târgu Jiu, Gorj – România, categoria 7-10 ani

Ioan Mihail MUTU

Dr.Tr. Severin, Mehedinţi – România, categoria 7-10 ani

Maryo Octavian BUŢĂ

Motru, Gorj – România, categoria 3-6 ani

 

2. PREMIUL SPECIAL „ARTE MICI”

Timeea Maria CHIŢULESCU

Motru, Gorj – România, categoria 3-6 ani

Teodora COCONEŢU

Novaci, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Ana-Maria Florentina MODAN

Motru, Gorj – România, categoria 7-10 ani

Cristiana POPESCU

Cătunele, Gorj – România, categoria 3-6 ani

 

3. PREMIUL SPECIAL „CONSTANTIN BLENDEA”

Catinca-Maria PÎRJOL

Motru, Gorj – România, categoria 7-10 ani

Maria Antonia ANIŢOIU

Buzău, Buzău – România, categoria 3-6 ani

 

4. PREMIUL SPECIAL „SEMNE OLTENEŞTI”

Iasmina Floarea BUSUIOC

Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Maria Izabela POPESCU

Peştişani, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Eliana BĂDOI

Glogova, Gorj – România, categoria 7-10 ani

 

5. PREMIUL SPECIAL „EXPLOZIV ÎN PICTURĂ”

Marta TĂTUCU

Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Roxana-Nicoleta GRUIA

Văgiuleşti, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

6. PREMIUL SPECIAL „IOSIF KEBER”

Narcis Cosmin CRĂCIUN

Văgiuleşti, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Eduard-Nicuşor DUMITRU

Văgiuleşti, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

7. PREMIUL SPECIAL „CURAJ ÎN ARTĂ”

Cristina IONICĂ

Novaci, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Andreea PLEŞU

Baia de Aramă, Mehedinţi – România, categoria 11-15 ani

Diana Ionela APETREI

Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

8. PREMIUL SPECIAL „ŢARA NOASTRĂ, CASA NOASTRĂ”

Silviu BOICEANU

Hînceşti – Republica Moldova, categoria 11-15 ani

 

9. PREMIUL SPECIAL „AUREL POTCOVARU şi NICOLAE PÎRVAN”

Andrada Mădălina Claudia MICODIN

Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

10. PREMIUL SPECIAL „POVESTEA CULORII”

Sebastian POMPARĂU

Motru, Gorj – România, categoria 7-10 ani

 

11. PREMIUL SPECIAL „(NON)CULORILE”

Danu ROGAC

Pelinia, Drochia – Republica Moldova, categoria 11-15 ani

 

12. PREMIUL SPECIAL „POVEŞTI DESENATE”

Eunice NOVACOVICI

Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

13. PREMIUL SPECIAL „CULORI PRIMARE DE ACASĂ”

Alexandra Amalia BOTGROS

Cătunele, Gorj-România, categoria 11-15 ani

 

14. PREMIUL SPECIAL „GORJEANUL TALENTAT”

Flavia MANONIU

Tismana, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

15. PREMIUL SPECIAL „BUNA-VESTIRE”

Paul-Mălucă NICOVALĂ

Crasna, Gorj – România, categoria 7-10 ani

 

16. PREMIUL SPECIAL „CULORI PRIMARE OLTENEŞTI”

Anamaria GHEORGHIU

Târgu Jiu, Gorj – România, categoria 3-6 ani

 

17. PREMIUL SPECIAL „PRIETENII ARTELOR”

Ionela ANDRONACHE

Novaci, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Alisia Elena NEAŢU

Târgu Jiu, Gorj – România, categoria 7-10 ani

Dalia Elena VOICU

Constanţa, Constanţa – România, categoria 7-10 ani

 

18. PREMIUL SPECIAL „ALINA ROŞCA”

Andrei Ionuţ TUDOSE

Galaţi, Galaţi – România, categoria 7-10 ani

 

19. PREMIUL SPECIAL „PALETA FERMECATĂ”

Teodor ANTON

Târgu Jiu, Gorj – România, categoria 7-10 ani

 

20. PREMIUL SPECIAL „LUMINĂ DIN CULOARE”

Sara CHIŞ

Reşiţa, Caraş-Severin – România, categoria 7-10 ani

 

21. PREMIUL SPECIAL DE „PAŞI ÎN ARTĂ”

Maria MARGHITOIU

Piteşti, Argeş – România, categoria 11-15 ani

 

22. PREMIUL SPECIAL „ZÂMBETUL COPILĂRIEI”

Tania MATEI

Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Teodora VĂCARU

Motru, Gorj – România, categoria 3-6 ani

Ioana SCUTARU

Iaşi, Iaşi – România, categoria 3-6 ani

 

23. PREMIUL SPECIAL „FARMECUL CULORILOR”

Antonia IENCIU

Bucureşti – România, categoria 3-6 ani

Ivonne POROJAN

Bucureşti – România, categoria 3-6 ani

Daniela DAN

Glogova, Gorj – România

 

24. PREMIUL SPECIAL „VORBE PICTATE”

Cosmina FORLAFU

Cătunele (Valea Mănăstirii), Gorj – România, categoria 11-15 ani

Valentina-Elena Suzana BIROU

Văgiuleşti, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

25. PREMIUL SPECIAL „DE CULOARE”

Cristina NAVOLAN

Novaci, Gorj – România, categoria 7-10 ani

Elena Ştefania MIRCEA

Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

26. PREMIUL SPECIAL „CULORI ŞI CONTRASTE”

Dumitriţa BUCUR

Pelinia, Drochia – Republica Moldova, categoria 11-15 ani

Dorin Adorel PAŞCANIUC

Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Izabela-Alexandra NEGRU

Reşiţa, Caraş-Severin – România, categoria 11-15 ani

 

27. PREMIUL SPECIAL „MARIUS BUNESCU”

Alexandru MEŞINĂ

Hînceşti – Republica Moldova, categoria 11-15 ani

Cătălina-Ioana FORIŞ

Teiuş, Alba – România, categoria 11-15 ani

Andreea-Cristina SĂNDULACHE

Văgiuleşti, Gorj, categoria 11-15 ani

 

28. PREMIUL SPECIAL „PENELUL FERMECAT”

Alexandra MORARU

Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Andrada Lorena MIHU

Motru, Gorj – România, categoria 7-10 ani

Marina VUIA

Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

29. PREMIUL SPECIAL „FASCINAŢIE DE ÎNGER “

Dumitru Viorel GONCIULEA

Văgiuleşti, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Elena OLTEANU

Târgu Jiu, Gorj – România, categoria 7-10 ani

 

30. PREMIUL SPECIAL „MAGIA DIN CULOARE”

Ionuţ-Daniel RĂSCOL

Crasna, Gorj – România, categoria 7-10 ani

Andra Aimeé DAMIAN

Giurgiu, Giurgiu – România, categoria 7-10 ani

 

31. PREMIUL SPECIAL „DUMITRU GHEAŢĂ”

Maria MEDRAGONIU

Motru, Gorj – România, categoria 3-6 ani

David COROVCA

Dumitra, Bistriţa-Năsăud-România, categoria 11-15 ani

 

32.PREMIUL SPECIAL „POEZIA CULORII”

Liviana Daniela STOCHEAN

Târgu Jiu, Gorj – România, categoria 7-10 ani

 

33. PREMIUL SPECIAL „DE ORIGINALITATE“

Natalia Georgiana POJAR

Reşiţa, Caraş-Severin – România, categoria 3-6 ani

Georgiana Alexandra ANTON

Poiana Lacului, Argeş – România, categoria 7-10 ani

Patricia CIOBANU

Giurgiu, Giurgiu – România, categoria 3-6 ani

 

34. PREMIUL SPECIAL „CULORI DE REZONANŢĂ”

Daniel BOBOESCU

Bocşa, Caraş-Severin – România, categoria 11-15 ani

Emilia Gabriela HOARĂ

Motru, Gorj – România, categoria 7-10 ani

Vladislav POSTOLACHI

Pelinia, Drochia – Republica Moldova, categoria 11-15 ani

 

35. PREMIUL SPECIAL „PAŞI PE CURCUBEU”

Ana-Maria CHIŢORAN

Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Răzvan POP

Motru, Gorj – România, categoria 7-10 ani

 

36. PREMIUL SPECIAL „CULORILE DIASPOREI”

Karoly Ulrich FARKAS

Jersey City, New Jersey – USA, categoria 3-6 ani

 

37. PREMIUL SPECIAL „SIMFONIA CULORILOR”

Dragoş Lucian MIRULESCU

Dr.Tr. Severin, Mehedinţi – România, categoria 11-15 ani

Maia TRUŢULESCU

Reşiţa, Caraş-Severin – România, categoria 3-6 ani

 

38. PREMIUL SPECIAL „SEMNE PE NISIP”

Iulia Teodora CRĂCIUNESCU

Târgu Jiu, Gorj – România, categoria 7-10 ani

Cristina Violeta GHEORGHIŢĂ

Peştişani, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Diana PALOŞ

Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani,

Teodor Nicolae POPESCU

Peştişani, Gorj – România, categoria 3-6 ani

 

39. PREMIUL SPECIAL „PATRIA DIN SUFLET”

Valeria STURZA

Hînceşti – Republica Moldova, categoria 11-15 ani

Corina LĂPĂDAT AVRAM

Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

40. PREMIUL SPECIAL „TAINE VIZUALE”

Patrik FRÎNCULESCU

Motru, Gorj – România, categoria 7-10 ani

Bianca Nicoleta BARBU

Piteşti, Argeş – România, categoria 11-15 ani

Ionel-Lucian SGRĂBUNŢĂ

Crasna, Gorj – România, categoria 7-10 ani

 

41. PREMIUL SPECIAL „PICĂTURĂ DE MARTIE”

Raul CHETRARIU

Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

42. PREMIUL SPECIAL „CULORILE COPILĂRIEI”

Ana-Maria POTRA

Bucureşti – România, categoria 11-15 ani

Alexandra Maria DRAGOMIR

Crasna, Gorj– România, categoria 3-6 ani

Graţiela-Ştefania MAZILU

Motru (Roşiuţa), Gorj – România, categoria 7-10 ani

Marian PAVEL

Novaci, Gorj – România, categoria 7-10 ani,

Alexandru DAVID

Iaşi, Iaşi – România, categoria 7-10 ani

 

43. PREMIUL SPECIAL „PRIMA CULOARE PRIMARĂ”

Julia KARGL

Enikelberg – AUSTRIA, categoria 3-6 ani

Maria TACHE

Giurgiu, Giurgiu – România, categoria 3-6 ani

Albert CIDOIU

Cătunele, Gorj – România, categoria 3-6 ani

 

44. PREMIUL SPECIAL „SURÂS DE ALBASTRU”

Raisa Georgiana PANĂ

Bucureşti – România, categoria 3-6 ani

Radu Petrişor TUFOI

Glogova, Gorj – România, categoria 7-10 ani

 

45. PREMIUL SPECIAL „PRIMĂVARA PICTURII ROMÂNEŞTI”

Alexandra Nicoleta DRAGOMIR

Dr.Tr. Severin, Mehedinţi – România, categoria 7-10 ani

 

46. PREMIUL SPECIAL „DE EXCLUSIVITATE”

Daria OPRIŢA

Glogova, Gorj – România, categoria 3-6 ani

 

47.PREMIUL SPECIAL „CULORI ÎN LIMBA ROMÂNĂ”

Nicol-Andrada BUSUIOC

Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

48. PREMIUL SPECIAL „DE POPULARITATE”

Mariana LAMBĂ

Giurgiu, Giurgiu – România, categoria 7-10 ani

Ruth NOVACOVICI

Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

49. PREMIUL SPECIAL „METAFORE PE PÂNZĂ”

Vasilica Ramona CIOBANU VERBUNCU

Tismana, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

50. PREMIUL SPECIAL „TUŞE MARINE”

Cătălin COTOROIANU

Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

51. PREMIUL SPECIAL „DANSUL CULORILOR”

Andreea-Corina CORLAN, Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

52. PREMIUL SPECIAL „CORNELIU BABA”

Alexandra STOICA,

Glogova, Gorj – România, categoria 3-6 ani

Share This Post

Google1DiggGoogleYahooBloggerRSS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *