googlef79afddceedd5f6c.html

PREMIANȚII SALONULUI DE PICTURĂ ARTE MICI

 

MARELE PREMIU „ARTE MICI” acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Cristina Maria SIMION, Focşani, Vrancea – România, categoria 11-15 ani

 

ORDINUL ,,ARTE MICI” acordat de Televiziunea Motru SC ENIASAN SRL

Silvana BĂLONIU, Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

PREMIUL I

[11-15 ani] Marina-Cristina UŞURELU, Văgiuleşti, Gorj – România

[7-10 ani] Georgiana Irene TIŢA, Beverley – Australia

[3-6 ani] Maria Antonia ANIŢOIU, Buzău, Buzău – România

 

PREMIUL II

[11-15 ani] Adelina-Veronica CURELEA, Obîrşia-Cloşani, Mehedinţi – România

[7-10 ani] Laura-Maria TANASE, Mangalia, Constanţa – România,

[3-6 ani] Alessia Maria Diaconescu, Novaci, Gorj – România

 

PREMIUL III

[11-15 ani], Georgiana-Valentina STOICAN, Motru, Gorj – România

[7-10 ani] Dalia Elena VOICU, Constanţa, Constanţa – România

[3-6 ani] Ayan Andrés COCH, Castellon, Spania

 

Premiul UNIUNII ARTIŞTILOR PLASTICI acordat de UNIUNEA ARTIŞTILOR PLASTICI

Ştefan POPOVICI, Oradea, Bihor – România, categoria 11-15 ani

 

PREMIUL SPECIAL „CONSTANTIN BLENDEA” acordat de Consiliul Judeţean Gorj

Ana Maria Florentina MODAN, Motru, Gorj – România, categoria 7-10 ani

Liviana Maria STOCHEAN, Târgu Jiu, Gorj –Romania, categoria 11-15 ani,

Petronela-Mariana BÎRSILĂ, Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Alexandra Valentina BESOI, Târgu Jiu, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Teodora GĂINARU, Văgiuleşti (Murgileşti), Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

 

PREMIUL SPECIAL „IOSIF KEBER” acordat de Consiliul Judeţean Gorj

Luca PIGUI, Târgu Jiu, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Timeea CHIŢULESCU, Motru, Gorj – România, categoria 7-10 ani

Iulian Florin DOVLETE, Văgiulesti, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Alin GEANĂ, Târgu Jiu, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Valeria Bianca BĂLĂŞOIU, Târgu Jiu, Gorj – România, categoria 7-10 ani

 

PREMIUL SPECIAL „ALINA ROŞCA” acordat de Consiliul Judeţean Gorj

Cristina SIMIONESCU, Târgu Jiu, Gorj – România, categoria 11-15 ani

David Andrei BĂLAN, Motru, Gorj – România, categoria 7-10 ani

Eduard Nicuşor DUMITRU, Văgiuleşti (Covrigi), Gorj – România, categoria 11-15 ani

Mario BUŢĂ, Motru, Gorj – România, categoria 7-10 ani

Andrei Eduard CHIŢULESCU, Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

PREMIUL SPECIAL „ ION ŢUCULESCU” acordat de Consiliul Judeţean Gorj

Teodora POPESCU, Motru, Gorj – România, categoria 3-6 ani

Dani Buţă, Motru, Gorj – România, categoria 7-10 ani

Eduard MANDACHE, Motru, Gorj –România, categoria 11-15 ani

Daria OPRIŢA, Glogova, Gorj –România, categoria 7-10 ani

Denisa LUCACI, Târgu Jiu, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

PREMIUL SPECIAL „POVESTEA CULORII” acordat de SC ENIASAN SRL

Rebeca YIN, Comăneşti, Bacău – România, categoria 11-15 ani

Oana Gabriela MIREA, Bîlteni, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

PREMIUL SPECIAL „DUMITRU GHIAŢĂ” acordat de Primăria municipiului Motru

Ana-Maria CÂRSTEA, Poiana Lacului, Argeş – România, categoria 11-15 ani

 

PREMIUL SPECIAL „SEMNE OLTENEŞTI” acordat de ACSRPP

Eva-Luciana ZVORIŞTEANU, Motru, Gorj – România, categoria 7-10 ani

Tudor NEGREA, Focșani, Vrancea –România, categoria 7-10 ani

PREMIUL SPECIAL „ZÂMBETUL COPILĂRIEI” acordat de Robert Murdeală

Maya MALEC, Comăneşti, Bacău – România, categoria 7-10 ani

Veniamin PROCOPI, Florești – Republica Moldova, categoria 7-10 ani

 

PREMIUL SPECIAL „CULORILE COPILĂRIEI” acordat de ANONIMII „ARTE MICI”

Sonia AL MĂRII, Voluntari, Ilfov – România, categoria 11-15 ani

Ana Maria LUCA, Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Maria-Ştefania BĂRBULESCU, Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Maria Teodora DEACONESCU, Novaci, Gorj – România, categoria 3-6 ani

 

PREMIUL SPECIAL „PRIMĂVARA PICTURII ROMÂNEŞTI” acordat de ACSRPP

Denisa ARDEIU, Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Alexandru PUIU, Târgu Jiu, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Robert PRUNESCU, Târgu Jiu, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

PREMIUL SPECIAL „SEMNE PE NISIP” acordat de ANONIMII „ARTE MICI”

Răzvan POP, Motru, Gorj –România, categoria 11-15 ani

Teodora Eftene, Bucureşti – România, categoria 11-15 ani,

 

PREMIUL SPECIAL „(NON)CULORILE” acordat de Casa de Cultură Motru

Ştefan SILAGHI, Oradea, Bihor – România, categoria 11-15 ani

Inga MOŞNEGUŢĂ, Floreşti – Republica Moldova, categoria 11-15 ani

 

PREMIUL SPECIAL „CULORI DE REZONANŢĂ” acordat de ACSRPP

Irina TUTUNARU, Motru, Gorj – România, categoria 7-10 ani

Cătălina-Ioana FORIŞ, Teiuş, Alba – România, categoria 11-15 ani,

Mariana CODREANU, Pelinia – Republica Moldova, categoria 11-15 ani

Claudiu Ionuţ PĂNOIU, Tg Jiu, Gorj –România, categoria 7-10 ani

 

PREMIUL SPECIAL „SIMFONIA CULORILOR” acordat de ANONIMII „ARTE MICI”

Petruţ Octavian NEACŞU, Poiana Lacului, Argeş – România, categoria 11-15 ani

Raluca ANDRONESCU, Baia de Fier, Gorj, România, categoria 11-15 ani

Andreea Victoria CATRINOIU, Novaci, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

PREMIUL SPECIAL „TAINE VIZUALE” acordat de Vasile Dudescu

Daiana VASS, Tismana, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

PREMIUL SPECIAL „PRIETENII ARTELOR” acordat de SC MANITER CAR SRL

Ada COMĂNESCU, Piteşti, Argeş – România, categoria 7-10 ani

Teodor Gabriel OAIE, Focșani, Vrancea –România, categoria 7-10 ani

Patricia CIOBANU, Giurgiu, Giurgiu – România, categoria 7-10 ani

 

PREMIUL SPECIAL „VORBE PICTATE” acordat de ANONIMII „ARTE MICI”

Constantin-Dragoş BOGDAN, Târgu Jiu, Gorj – România, categoria 3-6 ani

Crina Andreea COJOCEA ALBU, Focșani, Vrancea – România, categoria 3-6 ani

Iasmina-Mihaela CURELEA, Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

PREMIUL SPECIAL „DE ORIGINALITATE“ acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Riana VESA, Timişoara, Timiş – România, categoria 7-10 ani

Daria-Iris MACOVEI, Galaţi, Galaţi – România, categoria 7-10 ani

Constanţa-Ştefania STRĂTILĂ, Galaţi, Galaţi – România, categoria 7-10 ani

Darius Ionuţ POPESCU, Craiova, Dolj – România, categoria 7-10 ani

Ana-Maria POTRA, Bucureşti – România, categoria 11-15 ani

 

PREMIUL SPECIAL „ARTE MICI” acordat de SC MANINTER CAR SRL

Elena Gianina PRISECARU, Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

PREMIUL SPECIAL „MARIUS BUNESCU” acordat de ANONIMII „ARTE MICI”

Lara MERLUŞCĂ, Comăneşti, Bacău – România, categoria 7-10 ani

Eliza Katherina POPESCU, Târgu Jiu, Gorj – România, categoria 7-10 ani

Evelina PUPĂZĂ, Crasna, Gorj – România, categoria 7-10 ani

 

PREMIUL SPECIAL „PICĂTURĂ DE MARTIE” acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Petru SCURTU, Turceni, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Mădălina-Mihaela SULEA, Tismana, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Bianca Georgiana COJOCARU, Bacău, Bacău – România, categoria 11-15 ani

 

PREMIUL SPECIAL „SURÂS DE ALBASTRU” acordat de ALEXANDRA MACIAC

Sofia IVAŞCU, Barcelona – Spania, categoria 3-6 ani

 

PREMIUL SPECIAL „PATRIA DIN SUFLET” acordat de SC MANINTER CAR SRL

Nicholas GHIDU, Atlanta, Georgia – USA, categoria 11-15 ani,

 

PREMIUL SPECIAL „POEZIA CULORII” acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Iulia Teodora CRĂCIUNESCU, Târgu Jiu, Gorj – România, categoria 7-10 ani

Alexandra Clara HÎRJABA, Târgu Jiu, Gorj – România, categoria 7-10 ani

Anastasia CARABANOV, Chişinău – Republica Moldova, categoria 7-10 ani

 

PREMIUL SPECIAL „CULORI PRIMARE DE ACASĂ” acordat de PUBLICAŢIA „GAZETA DE MÂINE”

Bianca MORARU TOMA, Hînceşti– Republica Moldova, categoria 7-10 ani

Alexandra Nicol TIŢA, Beverley – Australia, categoria 11-15 ani

 

PREMIUL SPECIAL „GORJEANUL TALENTAT” acordat de Minodora Sucea (COTIDIANUL „GORJEANUL“)

Andreea-Edvina CIMPU, Crasna, Gorj – România, categoria 7-10 ani

 

PREMIUL SPECIAL „CURAJ ÎN ARTĂ” acordat de SC IRIS C&V SRL

Maia Georgiana MIHĂILESCU, Reşiţa, Caraş-Severin – România, categoria 7-10 ani

Nicolae RADU, Giurgiu, Giurgiu – România, categoria 3-6 ani

Adriana Ştefania CÂRSTEA, Poiana Lacului, Argeş – România, categoria 3-6 ani

 

PREMIUL SPECIAL „GEORGHE MARIN”, acordat de Florin Preda-Dochinoiu

Ana-Maria NEGHINĂ, Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

PREMIUL SPECIAL „PENELUL FERMECAT” acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Ana-Maria VOINEA, Crasna, Gorj – România, categoria 7-10 ani

Raisa Maria MAZILU, Moşoaia, Argeş – România, categoria 7-10 ani

Despoina-Eirini TRIANTAFYLLIDOU, Oreokastro, Thessaloniki – Grecia, categoria 7-10 ani

 

PREMIUL SPECIAL „FARMECUL CULORILOR” acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Ana-Maria LUCHIAN, Orhei – Republica Moldova, categoria 7-10 ani

Maria Ioana ENE, Poiana Lacului, Argeş – România, categoria 3-6 ani

Raisa Georgiana PANĂ, București, România, categoria 3-6 ani

 

PREMIUL SPECIAL „BUNA-VESTIRE” acordat de FLORIN PREDA-DOCHINOIU

Marian PAVEL, Novaci, Gorj – România, categoria 11-15 ani

 

PREMIUL SPECIAL „CULORI ŞI CONTRASTE” acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Tatiana BOENCIUC, Hînceşti – Republica Moldova, categoria 11-15 ani

Damian Iulian BOCÎI, Novaci, Gorj – România, categoria 7-10 ani

 

PREMIUL SPECIAL „ŢARA NOASTRĂ, CASA NOASTRĂ” acordat de Publicaţia GAZETA DE MÂINE”

Mihai MIHAI, Pelinia – Republica Moldova, categoria 11-15 ani

 

PREMIUL SPECIAL „POVEŞTI DESENATE” acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Eduard Ionuţ GOGAN, Poiana Lacului, Argeş – România, categoria 11-15 ani

Denisa Maria GEORGESCU, Focșani, Vrancea –România, categoria 11-15 ani

 

PREMIUL SPECIAL „CULORI PRIMARE OLTENEŞTI” acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Paula SCHEEZ, Timişoara, Timiş – România, categoria 7-10 ani

Laura PORTASE, Focșani, Vrancea –România, categoria 7-10 ani

 

PREMIUL SPECIAL „PALETA FERMECATĂ” acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Lidia ANDREI, Obîrșia-Cloșani, Mehedinţi – România, categoria 11-15 ani

Ioan Mihail MUTU, Drobeta Turnu Severin, Mehedinţi – România, categoria 7-10 ani

Roberta Maria PARASCHIVOIU, Crasna, Gorj – România, categoria 7-10 ani

 

PREMIUL SPECIAL DE „PAŞI ÎN ARTĂ” acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Paul Jules BUTLER, Schweich, – Germania, categoria 7-10 ani

Andrei STELESCU, Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani,

Ionuţ Andrei MĂRUNŢELU, Văgiuleşti, Gorj – România, categoria 11-15 ani,

 

PREMIUL SPECIAL „FASCINAŢIE DE ÎNGER“ acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Alexandru MEŞINĂ, Hînceşti – Republica Moldova, categoria 7-10 ani

Ana Cosmina RUSU, Târgu Jiu, Gorj – România, categoria 7-10 ani

 

PREMIUL SPECIAL „AUREL POTCOVARU şi NICOLAE PÎRVAN” acordat de Poliţia municipiului Motru

Mara MATEIU, Oradea, Bihor – România, categoria 11-15 ani

Maria Alexandra MANEA, Bucureşti – România, categoria 11-15 ani

 

PREMIUL SPECIAL „MAGIA DIN CULOARE” acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Paula SÎRBU, Florești – Republica Moldova, categoria 7-10 ani

Damiana MORUZI, Madrid – Spania, categoria 7-10 ani

Irina Ioana TACHE, Piteşti, Argeş – România, categoria 7-10 ani

 

PREMIUL SPECIAL „EXPLOZIV ÎN PICTURĂ” acordat de Robert Murdeală

Garic-Gheorghe OCHIŞOR, Hînceşti– Republica Moldova, categoria 11-15 ani

Ioana Larisa GURIȚĂ, Focșani, Vrancea –România, categoria 11-15 ani

 

PREMIUL SPECIAL „DE CULOARE” acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Sonia Elena ŞTEFANI, Timişoara, Timiş – România, categoria 3-6 ani

Ruben Emanuel FLOREA, Motru, Gorj – România, categoria 3-6 ani

Rut Miriam GHIŢEA, Motru, Gorj – România, categoria 7-10 ani

 

PREMIUL SPECIAL „CONSTANTIN BUNILĂ”, acordat de Florin Preda-Dochinoiu

Alexandru PRIPA, Pelinia – Republica Modova, categoria 7-10 ani

 

PREMIUL SPECIAL „DE EXCLUSIVITATE” acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Alexandra Nicole MĂGALĂ, Slatina, Olt – România, categoria 7-10 ani

 

PREMIUL SPECIAL „LUMINĂ DIN CULOARE” acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Eduard-Constantin BĂLŢĂTOIU, Crasna, Gorj – România, categoria 7-10 ani

Robert Mihăiţă INDOILĂ, Focșani, Vrancea –România, categoria 7-10 ani

Irina-Maria CAUC, Motru, Gorj – România, categoria 7-10 ani

 

 

 

Share This Post

Google1DiggGoogleYahooBloggerRSS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *