googlef79afddceedd5f6c.html

PREMIANŢII SALONULUI DE PICTURĂ ARTE MICI, EDIŢIA A XI-A 2020

 

MARELE PREMIU „ARTE MICI” acordat de organizatori şi parteneri

Bianca Georgiana BRÂNZAN, 15 ani, Motru, Gorj – România

 

ORDINUL „ARTE MICI” acordat de organizatori şi parteneri

Cristina SÎRCU, 14 ani, Constanţa, Constanţa – România

 

PREMIUL I acordat de organizatori şi parteneri

[11-15 ani] Vera DODON, 15 ani, Călăraşi, Republica Moldova

[7-10 ani] Corina LAZĂR, 10 ani, Medgidia, Constanţa – România

[3-6 ani] Ana MLADEN, 6 ani, Drobeta Turnu Severin, Mehedinți – România

 

PREMIUL II acordat de organizatori şi parteneri

[11-15 ani]

Mighel RĂZMERIŢĂ, 14 ani, Chişinău, Republica Moldova

Dumitriţa VÎLCU, 15 ani, Hînceşti, Republica Moldova

 

[7-10 ani]

Constantin-Dragoş BOGDAN, 9 ani, Târgu Jiu, Gorj – România

Natalia Giorgia POJAR, 9 ani, Reșița, Caraş-Severin

 

[3-6 ani]

Anisia ANGHEL, 4 ani, Piteşti, Argeş – România

Andrei Sasha NEZDOIMINOGA, 6 ani, Motru, Gorj – România

 

PREMIUL III acordat de organizatori şi parteneri

[11-15 ani]

Dalia Elena VOICU, 12 ani, Constanţa, Constanţa – România

Bianca-Georgiana COJOCARU, 15 ani, Bacău, Bacău – România

 

[7-10 ani]

Sînziana STOIAN, 10 ani, Giurgiu, Giurgiu – România

Anastasia TODOS, 7 ani, Cahul, Republica Moldova

 

[3-6 ani]

Rareş Mihai CÎRJU, 5 ani, Craiova, Dolj – România

Sara Rebeca POPESCU, 6 ani, Crasna, Gorj – România

 

MENŢIUNI, acordate de organizatori şi parteneri

Eva GRĂMESCU, 6 ani, Drobeta Turnu Severin, Mehedinți

Bianca Victoria TITERLEA, 7 ani, Drobeta Turnu Severin, Mehedinţi

Alessia Maria DIACONESCU, 9 ani, Novaci, Novaci – România

Delia Maria COJOCARU, 11 ani, Focşani, Vrancea – România

Delia DAN, 12 ani, Giurgiu, Giurgiu – România

 

 

 

  1. PREMIUL SPECIAL „ŢARA NOASTRĂ, CASA NOASTRĂ”, acordat de SC LEURDA IMPEX SRL, DANIEL BUGA

Darius Constantin DOCUŢĂ, 8 ani, Crasna, Gorj – România

Albert Dănuţ SIMIONESCU, 5 ani, Motru- Gorj, România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE FRANCHEŢE”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Eugenia URSU, 10 ani, Călăraşi, Republica Moldova

 

  1. PREMIUL SPECIAL „NICOLAE PÂRVAN”, acordat de POLIŢIA MUNICIPIULUI MOTRU

Casiana STUPARU, 6 ani, Drobeta Turnu Severin, Mehedinţi – România

Emily Petrova TSOKOVA, 3 ani, Gabrovo, Bulgaria

 

  1. PREMIUL SPECIAL „ATELIERE CULTURALE”, acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Maya BADIU, 8 ani, Focșani, Vrancea – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „SEMNE OLTENEŞTI”, acordat de SC LEURDA IMPEX SRL şi DANIEL BUGA

Ioan Mihail MUTU, 12 ani, Drobeta Turnu Severin, Mehedinţi – România

Amelia Ştefania NACHE, 12 ani, Târgu Jiu, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „EXPLOZIV ÎN PICTURĂ”, acordat de PUBLICAŢIA „GAZETA DE MÂINE”

Arina CHIRMICII, 15 ani, Cahul, Republica Moldova

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CURAJ ÎN ARTĂ”, acordat de MICHAEL LASSEL

Gloria MLADIN, 4 ani, Drobeta Turnu Severin, Mehedinţi – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „POVESTEA CULORII”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Antonia ŞIMON, 10 ani, Satu Mare, Satu Mare – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „AUREL POTCOVARU”, acordat de POLIŢIA MUNICIPIULUI MOTRU

Dan COJOCARI, 14 ani, Chişinău, Republica Moldova

 

  1. PREMIUL SPECIAL „(NON)CULORILE”, acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Andreea VÎRLAN, 9 ani, Chişinău, Republica Moldova

Luciana IOSU, 12 ani, Motru, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „POVEŞTI DESENATE”, acordat de SC IRIS C&V SRL

Alexia Elena SPRÎNCENATU, 9 ani, Peştişani, Gorj – România

Victoria NOVAC, 10 ani, Floreşti, Republica Moldova

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CULORI PRIMARE DE ACASĂ”, acordat de PUBLICAŢIA „GAZETA DE MÂINE”

Anastasia LUPEA, 13 ani, Hînceşti, Republica Moldova

 

  1. PREMIUL SPECIAL „GORJEANUL TALENTAT”, acordat de SC IRIS C&V SRL

Anastasia BUGA, 3 ani, Motru, Gorj – România

Ionela Daniela PARTENIE, 14 ani, Motru, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „BUNA-VESTIRE”, acordat de PAROHIA MOTRU II

Theodor ANDRAŞ – SAUCA, 5 ani, Becicherecu Mic, Timiş – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CULORI PRIMARE OLTENEŞTI”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Miraslava MARINOVICI, 6 ani, Cahul, Republica Moldova

Alexia MITU, 6 ani, Pitești, Argeș – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „PRIETENII ARTELOR”, acordat de SC DEYMAND COM SRL

Sofia TRUCAN, 11 ani, Chişinău, Republica Moldova

Elena ERŞOVA, 11 ani, Cahul, Republica Moldova

 

  1. PREMIUL SPECIAL „PALETA FERMECATĂ”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Francesca Maria LAIGNER, 13 ani, Bâlteni-Gorj, România

Cosmina Mihaela TOLĂ, 10 ani, Motru, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „LUMINĂ DIN CULOARE”, acordat de DANIEL BUGA, SC LEURDA IMPEX SRL

Antonia Maria ANIŢOIU, 8 ani, Buzău, Buzău – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „MĂIASTRA ALBASTRĂ”, acordat de DACIANA UNGUREANU

Carolina VIVAT, 14 ani, Cahul, Republica Moldova

 

  1. PREMIUL SPECIAL „ZÂMBETUL COPILĂRIEI”, acordat de DANIEL BUGA, SC LEURDA IMPEX SRL

Andrei MOŢ, 8 ani, Drobeta Turnu Severin, Mehedinți – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „FARMECUL CULORILOR”, acordat de ALEXANDRA MACIAC

Florina MANAFU MOTÎNTĂU, 11 ani, Valea Mănăstirii, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE CULOARE”, acordat de ANONIMII „ARTE MICI”

Viara Plamenova PENCHEVA, 10 ani, Gabrovo, Bulgaria

Alex GLAVA, 12 ani, Mereni Republica Moldova

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CULORI ŞI CONTRASTE”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Antonia-Maria TĂNASE, 11 ani, Ploieşti, Prahova – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „MARIUS BUNESCU”, acordat de SC IRIS C&V SRL şi DANIEL BUGA

Carla Antonia VAVURE, 11 ani, Motru, Gorj – România

Ana – Maria-Florentina MODAN, 13 ani, Motru, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE EXCLUSIVITATE”, acordat de ŢUILĂ FLORINEL

Teodora DUŞA, 13 ani, Constanţa, Constanţa – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „FASCINAŢIE DE ÎNGER“, acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Constantin ŞAPOŞNICOV, 11 ani, Cahul, Republica Moldova

 

  1. PREMIUL SPECIAL „POEZIA CULORII”, acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Bogdana JAROVLEA, 14 ani, Cahul, Republica Moldova

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE ORIGINALITATE“, acordat de DANIEL BUGA

Andreea-Edvina CIMPU, 10 ani, Crasna, Gorj – România

Sorina Gabriela CIURLĂU, 9 ani, Tismana, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CULORI DE REZONANŢĂ”, acordat de SC DALIPRINT AND SALE SRL

Delia BLENDEA, 5 ani, Peştişani, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „TAINE VIZUALE”, acordat de DANIEL BUGA

Ana Maria MUTU, 6 ani, Motru, Gorj – România

Luca Sebastian PIGUI, 14 ani, Târgu Jiu, Gorj – România

Alexandru PUIU, 14 ani, Târgu Jiu, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „SIMFONIA CULORILOR”, acordat de DANIEL BUGA

Andrei Viorel NANU, 9 ani, Crasna, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „SEMNE PE NISIP”, acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Natalia CÎRLIG, 10 ani, Cahul,Republica Moldova

Raisa PANĂ, 9 ani, Bucureşti, România

  1. PREMIUL SPECIAL „PATRIA DIN SUFLET”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Mădălina BOGDAN, 15 ani, Cahul, Republica Moldova

Bianca IORDOSOPOL, 14 ani, Cahul, Republica Moldova

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CULORILE COPILĂRIEI”, acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Riana-Maria VESA, 10 ani, Timişoara, Timiş – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „GHEORGHE MARIN”, acordat de FLORIN PREDA-DOCHINOIU

Daria NEAGU, 9 ani, Giurgiu, Giurgiu – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „SURÂS DE ALBASTRU”, acordat de ALEXANDRA MACIAC

Irina Ioana TACHE, 11 ani, Piteşti, Argeş – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „PRIMĂVARA PICTURII ROMÂNEŞTI”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Raisa MAZILU, 10 ani, Piteşti -Argeş, România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CONSTANTIN BUNILĂ”, acordat de FLORIN PREDA-DOCHINOIU

Adriana Ștefania CÂRSTEA, 9 ani, Piteşti, Argeş – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „PICĂTURĂ DE MARTIE”, acordat de DALIPRINT AND SALE SRL şi DANIEL BUGA

Ştefan Alessio MELCIU, 3 ani, Southport, Anglia

 

  1. PREMIUL SPECIAL „TRAIAN DĂDĂLĂU”, acordat de SC DALIPRINT AND SALE SRL

Nicoleta ANTONI, 11 ani, Călăraşi, Republica Moldova

 

  1. PREMIUL SPECIAL „MANIFESTĂRI PLASTICE”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Maxim GRAUR, 11 ani, Floreşti, Republica Moldova

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE PRESĂ”, acordat de DANIEL BUGA şi PUBLICAŢIA „GAZETA DE MÂINE”

Ştefania FALCOE, 15 ani, Peştişani, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE OPŢIUNE”, acordat de DANIEL BUGA

David Andrei BĂLAN, 11 ani, Târgu Jiu, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „ARTE FRUMOASE”, acordat de DANIEL BUGA şi TUILĂ FLORINEL

Ana-Maria CHIŞOTĂ – VÂNĂTORU, 11 ani, Valea Mănăstirii, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „MOTIVE OLTENEŞTI”, acordat de DANIEL BUGA şi TUILĂ FLORINEL

Elena-Alexandra COJOCARU, 14 ani, Văgiuleşti, Gorj – România

Daria OPRIŢA, 9 ani, Glogova, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „(NON)CULORILE”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Ecaterina MARIAN, 14 ani, Cahul, Republica Moldova

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE REPREZENTARE”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Teodora STAN, 10 ani, Medgidia, Constanţa – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CROMATICA”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Anais GHERASIM, 4 ani, Giurgiu, Giurgiu – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE DEBUT”, acordat de DANIEL BUGA

Maria COJOCARU, 5 ani, Băleşti, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE IMPRESIE”, acordat de DANIEL BUGA

Daniel Octavian ROIBU, 6 ani, Motru, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „FIGURATIV ÎN ARTĂ”, acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Lavinia ANDRAŞ – SAUCA, 10 ani, Becicherecu Mic, Timiş – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE PATRIOTISM”, acordat de FLORIN PREDA-DOCHINOIU

Milena COLIBABĂ, 13 ani, Cahul, Republica Moldova

 

  1. PREMIUL SPECIAL „VIZIUNI ŞI DISCURSURI”, acordat de DANIEL BUGA şi SC IRIS C&V SRL

Elena-Cristiana POPESCU, 10 ani, Motru, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „PERIMETRU PLASTIC”, acordat de SC LEURDA IMPEX SRL şi DANIEL BUGA

Cosmin Elvian BLIDARU, 11 ani, Valea Mănăstirii, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „TRADIŢII CULTURALE”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Patricia Gabriela VAVURE, 8 ani, Motru, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „SUPRAFEŢE DE CULOARE”, acordat de SC LEURDA IMPEX SRL şi DANIEL BUGA

Giulia RĂBONŢU, 13 ani, Motru, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „SEMNE ŞI TONURI”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Costinela-Beatrice PĂŞTINICĂ, 13 ani, Câmpulung Muşcel, Argeş – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „JOC DECORATIV”, acordat de PAROHIA MOTRU II

Carmen-Iuliana PÎRVULESCU, 12 ani, Glogova, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „GRAFISM ELEGANT”, acordat de SC LEURDA IMPEX SRL şi DANIEL BUGA

Bianca Andreea CROITORU, 6 ani, Motru, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „SUBIECT CROMATIC”, acordat de SC LEURDA IMPEX SRL şi DANIEL BUGA

Izabela BEJINARU, 14 ani, Motru, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „EDIFICII şi EMOŢII”, acordat de SC LEURDA IMPEX SRL şi DANIEL BUGA

Roberta Nicoleta ANDRECA, 9 ani, Motru, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „VOCAŢIE DE PICTOR”, acordat de PRIMĂRIA MUN. MOTRU

Cristina LICĂ, 14 ani, Hînceşti, Republica Moldova

 

  1. PREMIUL SPECIAL „METAFORE AUXILIARE”, acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Paul Jules BUTLER, 11 ani, Heraklion-Creta, Grecia

 

  1. PREMIUL SPECIAL „ARMONIE ŞI ECHILIBRU”, acordat de FLORIN PREDA-DOCHINOIU

Alexandra PREDA, 8 ani, Târgu Jiu, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CONTURURI şi CONTRASTE”, acordat de DANIEL BUGA

Maria Denisa OBROCEA, 10 ani, Crasna, Gorj – România

Andrei Sebastian CIMPU, 10 ani, Crasna, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „PROIECŢII IMAGINARE”, acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Maria GÂRBĂ, 10 ani, Medgidia, Constanţa – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE NOBLEŢE”, acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Maria Sânziana LUPO, 10 ani, Alba Iulia, Alba – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CONVENŢII VIZUALE”, acordat de DANIEL BUGA

Suzana-Andreea BOTGROS, 14 ani, Văgiuleşti, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „SIMBOLURI DE LUMINĂ”, acordat de ALEXANDRA MACIAC

Maria Timeea CHIŢULESCU, 9 ani, Motru, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „SENSIBILITĂŢI PICTURALE”, acordat de TEODOR DĂDĂLĂU

Varea ALEEXEVA, 8 ani, Cahul, Republica Moldova

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CONCEPŢII SIMPLE”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Maxim FILIPENCO, 8 ani, Chișinău, Republica Moldova

 

  1. PREMIUL SPECIAL „OPTIMISM ŞI CREDINŢĂ”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Anita BERCEA, 10 ani, Satu Mare, Satu Mare

Laura PURCACI, 9 ani, Hînceşti – Republica Moldova

 

  1. PREMIUL SPECIAL „VOLUME MODERNISTE”, acordat de FLORIN PREDA-DOCHINOIU

Bianca Ana-Maria MIHART, 13 ani, Motru, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „LIMBAJUL FORMELOR”, acordat de SC LEURDA IMPEX SRL şi DANIEL BUGA

Octavian PUFAN, 7 ani, Drobeta Turnu Severin, Mehedinți – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „ŢARĂ NATALĂ”, acordat de REMUS BUGA

Daria ŢOCA, 7 ani, Drobeta Turnu Severin, Mehedinți – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DECORAŢIE SPIRITUALĂ”, acordat de SC LEURDA IMPEX SRL şi DANIEL BUGA

Maria Bianca ANDREI, 8 ani, Târgu Jiu, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „COPILĂRII DESENATE“, acordat de SC LEURDA IMPEX SRL şi DANIEL BUGA

Bianca PĂTRAŞCU, 8 ani, Târgu Jiu, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE PROMOVARE”, acordat de SC LEURDA IMPEX SRL şi DANIEL BUGA

Maya Elena IAVORSCHI, 10 ani, Târgu Jiu, Gorj – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CONSTANTIN BRÂNCUŞI”, acordat de MICHAEL LASSEL

Izabela GEORGESCU, 8 ani, Piteşti -Argeş, România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „IOSIF KEBER”, acordat de PRIMĂRIA MUNCIPIULUI MOTRU

Nichita RUSNSC, 15 ani, Hînceşti, Republica Moldova

 

  1. PREMIUL SPECIAL „FLORIN ISUF”, acordat de FLORIN PREDA-DOCHINOIU

Maria GLODEANU, 15 ani, Hînceşti, Republica Moldova

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CONSTANTIN BLENDEA”, acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Mara VIERU, 9 ani, Galaţi, Galaţi – România

 

  1. PREMIUL SPECIAL „ALINA ROŞCA”, acordat de DANIEL BUGA şi Publicaţia „GAZETA DE MÂINE”

Andreea LUPULESCU, 14 ani, Târgu Jiu, Gorj – România

 

 

 

 

Share This Post

Google1DiggGoogleYahooBloggerRSS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *