googlef79afddceedd5f6c.html

PREMIANŢII SALONULUI DE PICTURĂ ,,ARTE MICI”- 2018

 

MARELE PREMIU „ARTE MICI”, acordat de SC MANINTER CAR SRL MOTRU

Silvia MURZACOV, Cahul – R. Moldova, 12 ani

 

ORDINUL „ARTE MICI”

Carmen PORUMBEL, Novaci, Gorj – România, 11 ani

 

PREMIUL I

[11-15 ani] Luxreţia TOMOIANU, Cahul – Republica Moldova, 15 ani

[7-10 ani] Iulia Teodora CRĂCIUNESCU, Târgu Jiu, Gorj – România, 10 ani

[3-6 ani] Anna KARGL, Enikelberg – Austria, 6 ani

 

PREMIUL II

[11-15 ani] Erica ANASTASII, Cahul – Republica Moldova, 15 ani

[7-10 ani] Alexandra Elena ŞTEFAN, Constanţa, Constanţa – România, 10 ani

[3-6 ani] Sofia IVAŞCU, Barcelona – Spania, 6 ani

 

PREMIUL III

[11-15 ani] Anastasia LÎJINA, Cahul – Republica Moldova, 13 ani

[7-10 ani] Xenia NICHIFOREAC, Cahul – Republica Moldova, 9 ani

[3-6 ani] Sara Maria ŞTIRBU, Drobeta Turnu Severin, Mehedinţi – România, 6 ani

 

  1. Premiul UNIUNII ARTIŞTILOR PLASTICI, acordat de Traian Mârza

Cleopatra DUŢĂ, Novaci, Gorj – România, 6 ani

  1. PREMIUL SPECIAL „ŢARA NOASTRĂ, CASA NOASTRĂ”, acordat de ROMANIAN COMMUNITY OF WA INC. Australia şi PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Ruxandra BARANOVSCHI, Perth WA – Australia, 9 ani

Catia Larisa CROITORU, Motru, Gorj – România, 12 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE FRANCHEŢE”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Maria Antonia ANIŢOIU, Buzău, Buzău – România, 6 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „NICOLAE PÂRVAN”, acordat de Poliţia municipiului Motru

Diana Andreea COJOCARU, Giurgiu, Giurgiu – România, 13 ani

  1. PREMIUL SPECIAL „ATELIERE CULTURALE”, acordat de SC MANITER CAR SRL Motru

Ioan Mihail MUTU, Drobeta Turnu Severin, Mehedinţi – România, 10 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „SEMNE OLTENEŞTI”, acordat de IPA-Regiunea 1 Gorj

Alessia DIACONESCU, Novaci, Gorj – România, 7 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „EXPLOZIV ÎN PICTURĂ”, acordat de Publicaţia Gazeta de Mâine

Cristina ISAC, Cahul – Republica Moldova, 12 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CURAJ ÎN ARTĂ”, acordat de SC MANINTER CAR SRL MOTRU

David IVANCEA, Motru, Gorj – România, 4 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „POVESTEA CULORII”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Antonia Maria MANOLE, Piteşti, Argeş – România, 7 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „AUREL POTCOVARU”, acordat de Poliţia municipiului Motru

Petruţa Maria BĂLUŢĂ, Crasna, Gorj – România, 11 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „(NON)CULORILE”, acordat de Casa de Cultură Motru

Alesia MANOLACHE, Comăneşti, Bacău – România, 6 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „POVEŞTI DESENATE”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Ionela-Daniela PARTENIE, Motru, Gorj – România, 12 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CULORI PRIMARE DE ACASĂ”, acordat de DALIPRINT AND SALE SRL-D

Elizaveta SELEZNIOVA-ARABADJI, Cahul – Republica Moldova, 14 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „GORJEANUL TALENTAT”, acordat de Minodora Sucea (COTIDIANUL „GORJEANUL“)

Ioan Rareş TOMESCU, Novaci Gorj – România, 7 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „BUNA-VESTIRE”, acordat de FLORIN PREDA-DOCHINOIU

Andreea Francesca PALADE, Focşani, Vrancea – România, 13 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CULORI PRIMARE OLTENEŞTI”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Anastasia RUDENCO, Cahul – R. Moldova, 15 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „PRIETENII ARTELOR”, acordat de SC MANITER CAR SRL

Alina GUSLICOVA, Cahul – R. Moldova, 13 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „PALETA FERMECATĂ”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Anastasia RADU, Cahul – R. Moldova, 15 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „LUMINĂ DIN CULOARE”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Anastasia PEREVERZEVA, Cahul – Republica Moldova, 13ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL DE „PAŞI ÎN ARTĂ”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Marina ROŞCA, Cahul – R. Moldova, 15 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „ZÂMBETUL COPILĂRIEI”, acordat de ROMANIAN COMMUNITY OF WA INC. Australia şi PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Laurielle EACOBUTA, Perth WA – Australia, 11 ani

Alina FURTUNĂ, Hînceşti – R. Moldova, 14 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „FARMECUL CULORILOR”, acordat de ROMANIAN COMMUNITY OF WA INC. Australia şi PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Alexandra Nicol TIŢA, Beverley – W Australia, 14 ani

Ana ŢENE, Giurgiu, Giurgiu – România, 6 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „VORBE PICTATE”, acordat de ANONIMII „ARTE MICI”

Ieremici MILOŞ (Jeremić Miloš), Deliblato – Serbia, 14 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE CULOARE”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Marko JOVANOVIC, Deliblato – Serbia, 13 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CULORI ŞI CONTRASTE”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Dumitriţa Vîlcu, Hînceşti – R. Moldova, 13 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „MARIUS BUNESCU”, acordat de IPA Regiunea 1 Gorj

Ana Maria COSFERENŢ, Mătăsari, Gorj – România, 15 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE EXCLUSIVITATE”, acordat de ROMANIAN COMMUNITY OF WA INC. Australia şi PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Irene Georgiana TIŢA, Beverley – W Australia, 12 ani

David Felix GALBEN, Portimão – Portugalia, 7 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „PENELUL FERMECAT”, acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Bianca Georgiana COJOCARU, Bacău, Bacău – România, 13 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „FASCINAŢIE DE ÎNGER“, acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Andreea Gabriela PIŢIGOI, Focşani, Vrancea – România, 9 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „POEZIA CULORII”, acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Ariana GUBENCU, Hînceşti – R. Moldova, 14 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE ORIGINALITATE“, acordat de Niki Roşulescu

Andreea-Giulia DRAGĂ, Tismana, Gorj – România, 11 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CULORI DE REZONANŢĂ”, acordat de IPA –Regiunea 1 Gorj

Cătălina NASTASE, Calarasi – R. Moldova, 15 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „TAINE VIZUALE”, acordat de Vasile Dudescu

Valeria Ştefania ŞTEFAN, Comăneşti, Bacău – România, 13 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „SIMFONIA CULORILOR”, acordat de Liviu Emanoil

Iris Andreea ALBU COJOCEA, ocşani, Vrancea – România, 7 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „SEMNE PE NISIP”, acordat de ROMANIAN COMMUNITY OF WA INC. Australia şi PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Jessica BĂCĂNARU, Munster, W Australia, 15 ani

Anastasia BARB, Târgu Jiu, Gorj – România, 11 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „PATRIA DIN SUFLET”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Roxana ARNAUT, Cahul – R. Moldova, 14 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CULORILE COPILĂRIEI”, acordat SC MANINTER CAR SRL MOTRU

Daria BERBECEL, Novaci Gorj – România, 11 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „GHEORGHE MARIN”, acordat de Florin Preda-Dochinoiu

Maria Iuliana DĂIANU, Novaci Gorj – România, 11 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „SURÂS DE ALBASTRU”, acordat de ALEXANDRA MACIAC

Iasmina-Mihaela CURELEA, Motru, Gorj – România, 12 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „PRIMĂVARA PICTURII ROMÂNEŞTI”, acordat de SC ENIASAN SRL MOTRU

Adriana-Ştefania CÂRSTEA, Poiana Lacului, Argeş – România, 6 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CONSTANTIN BUNILĂ”, acordat de Florin Preda-Dochinoiu

Joshua GHIDU, Atlanta, Georgia – SUA, 11 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „PICĂTURĂ DE MARTIE”, acordat de SC ENIASAN SRL MOTRU

Bianca Victoria TITERLEA, Dr.Tr. Severin, Mehedinţi – România, 5 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „GHEORGHE (GEORGE) CHIROVICI”, acordat de ROMANIAN COMMUNITY OF WA INC. Australia şi SC MANINTER CAR SRL MOTRU

Georgiana LEBER, Perth WA – Australia, 5 ani

Denisa RĂDULESCU, Peştişani, Gorj – România, 13 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „TRAIAN DĂDĂLĂU”, acordat de PUBLICAŢIA „GAZETA DE MÂINE”

Alexandra-Elena DRAGNE, Giurgiu, Giurgiu – România, 6 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „MANIFESTĂRI PLASTICE”, acordat de SC ENIASAN SRL MOTRU

Arina DUDUŢĂ, Pelinia – R. Moldova, 13 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL DE PRESĂ, acordat de ROMANIAN COMMUNITY OF WA INC. Australia şi PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Joshua EACOBUTA, Perth – Australia, 7 ani

Florin BUICAN, Costeşti, Argeş – România, 15 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE OPŢIUNE”, acordat de ROMANIAN COMMUNITY OF WA INC. Australia şi PRIMĂRIA MUN. MOTRU

Isaac Negrulj NOAH, Perth WA. – Australia, 7 ani

Lucia NICHIFOR, Madrid – Spania, 12 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „ARTE FRUMOASE”, acordat de SC MANINTER CAR SRL MOTRU

Nicoleta ANTONI, Călăraşi – R. Moldova, 8 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „MOTIVE OLTENEŞTI”, acordat de ROMANIAN COMMUNITY OF WA INC. Australia şi PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Raissa DUMA, Perth WA – Australia, 8 ani

Ana-Maria LUCHIAN, Orhei – Republica Moldova, 11 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „(NON)CULORILE”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Radu STOIAN, Galaţi, Galaţi – România, 9 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE REPREZENTARE”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Valentina Elena Suzana BIROU, Văgiuleşti, Gorj – România, 14 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CROMATICA”, acordat de Nicolae DRAGOŞ

Adelina STURZA, Călăraşi – R. Moldova, 15 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE DEBUT”, acordat de SC MANINTER CAR SRL MOTRU

Andra-Ioana ARDELEANU, Comăneşti, Bacău – România, 9 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE IMPRESIE”, acordat de Nicolae DRAGOŞ

Nina PĂPUŞOI, Cahul – Republica Moldova

 

  1. PREMIUL SPECIAL „FIGURATIV ÎN ARTĂ”, acordat de SC MANINTER CAR SRL MOTRU

Darius Andrei MAFTEI, Năvodari, Constanţa – România, 7 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „RELIEFURI PICTATE”, acordat de SC MANINTER CAR SRL MOTRU

Ioana COCONEŢU, Novaci, Gorj – România, 10 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE PATRIOTISM”, acordat de Liviu Emanoil

Ana-Maria CÂRSTEA, Poiana Lacului, Argeş – România, 12 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „VIZIUNI ŞI DISCURSURI”, acordat de SC ENIASAN SRL MOTRU

Laura-Maria TĂNASE, Mangalia, Constanţa – România, 10 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CREATOR AUTENTIC”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Gabriela POSTOLACHI, Pelinia – R. Moldova, 13 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „PERIMETRU PLASTIC”, acordat de ROMANIAN COMMUNITY OF WA INC. Australia şi PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Caleb EACOBUTA, Perth – Australia, 10 ani

Ştefania RĂDUŢ, Albeşti, Constanţa – România, 8 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „TRADIŢII CULTURALE”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Delia DAN, Giurgiu, Giurgiu – România, 9 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „SUPRAFEŢE DE CULOARE”, acordat de SC MANINTER CAR SRL MOTRU

Izabela-Elena MÂNZU, Târgu Jiu, Gorj – România, 9 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „SEMNE ŞI TONURI”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Bianca MORARU TOMA, Hînceşti – R. Moldova 11 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „JOC DECORATIV”, acordat de PAROHIA MOTRU II

Beniamin AXENTE, Mătăsari, Gorj – România, 10 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „IMPULSURI CROMATICE”, acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Dalia Elena VOICU, Constanţa, Constanţa – Romania, 10 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „GRAFISM ELEGANT”, acordat de SC MANINTER CAR SRL MOTRU

Vadim IVASIȘIN, Hînceşti, R. Moldova, 14 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „SUBIECT CROMATIC”, acordat de SC ENIASAN SRL MOTRU

Natasha Nicoleta MARTINYUK, Timişoara, Timiş – România, 7 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „EDIFICII şi EMOŢII”, acordat de SC MANINTER CAR SRL MOTRU

David Andrei BĂLAN, Motru, Gorj – România, 9 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „VOCAŢIE DE PICTOR”, acordat de SC ENIASAN SRL MOTRU

Maia Georgiana MIHĂILESCU, Reşiţa, Caraş Severin – România, 10 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „METAFORE AUXILIARE”, acordat de SC ENIASAN SRL MOTRU

Rareş LUŢĂ, Mătăsari, Gorj – România, 6 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „ARMONIE ŞI ECHILIBRU”, acordat de SC MANINTER CAR SRL MOTRU

Darya-Sara MATEI, Motru, Gorj – România, 9 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CONTURURI şi CONTRASTE”, acordat de SC ENIASAN SRL MOTRU

Sara Mihaela LĂSCĂTEU, Tismana (Pocruia), Gorj – România, 3 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „PROIECŢII IMAGINARE”, acordat de SC ENIASAN SRL MOTRU

Andrei STANCIU, Piteşti, Argeş – România, 8 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE NOBLEŢE”, acordat de SC ENIASAN SRL MOTRU

Horia STELEA, Novaci, Gorj – România 7 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CONVENŢII VIZUALE”, acordat de SC MANINTER CAR SRL MOTRU

Giulia Andreea ȚARFULEA, Novaci, Gorj – România, 10 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „SIMBOLURI DE LUMINĂ”, acordat de SC MANINTER CAR SRL MOTRU

Roxana-Ioana ADAM, Comăneşti, Bacău – România, 10 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „SENSIBILITĂŢI PICTURALE”, acordat de Teodor Dădălău

Drăghici Vladimir TUDOR, Târgu Jiu, Gorj – România, 7 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CONCEPŢII SIMPLE”, acordat de ROMANIAN COMMUNITY OF WA INC. Australia şi PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Ştefan GRACE, Perth WA- Australia, 6 ani

Ana Maria COŞERIU, Comăneşti, Bacău – România, 10 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „OPTIMISM ŞI CREDINŢĂ”, acordat de Teodor Dădălău

Ana-Maria BRÂNDUŞOIU, Motru, Gorj – România, 9 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „VOLUME MODERNISTE”, acordat de IPA Regiunea 1 Gorj

Catinca Ioana DRĂGHICI, Târgu Jiu, Gorj – România, 8 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „LIMBAJUL FORMELOR”, acordat de IPA Regiunea 1 Gorj

Ayan Andrés COCH, Castellon – Spania, 7 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „ŢARĂ NATALĂ”, acordat de REMUS BUGA

Alexandra Maria DRAGOMIR, Crasna, Gorj – România, 9 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DECORAŢIE SPIRITUALĂ”, acordat de ACSRPP

Irina Ioana TACHE, Piteşti, Argeş – România, 9 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „COPILĂRII DESENATE“, acordat de ROMANIAN COMMUNITY OF WA INC. Australia şi ACSRPP

Abigail EACOBUTA, Perth, WA Australia, 6 ani

Sara BELBA, Timişoara, Timiş – România, 8 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DE PROMOVARE”, acordat de SC ANBITAS SRL MOTRU

Roberta Ana-Maria PANDURU, Tismana, Gorj – România, 9 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CONSTANTIN BRÂNCUŞI”

Silvana BĂLONIU, Motru, Gorj – România, 14 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „IOSIF KEBER”

Constantin-Dragoş BOGDAN, Târgu Jiu, Gorj – România, 7 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „FLORIN ISUF”

Luca Sebastian PIGUI, Târgu Jiu, Gorj – România, 12 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CONSTANTIN BLENDEA”

Timeea Maria CHIŢULESCU, Motru, Gorj – România, 8 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „ALINA ROŞCA”

Daria OPRIŢA, Glogova, Gorj – România, 8 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CORNELIU BABA”

Elena BĂLOI, Novaci, Gorj – România, 8 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „DUMITRU GHIAŢĂ”

Alexandru PUIU, Târgu Jiu, Gorj – România, 12 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „ARTE MICI”

Cristina ŞERBAN, Târgu Jiu, Gorj – România, 12 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „ROMÂNIA CENTENARĂ”

Eduard Andrei CHIŢULESCU, Motru, Gorj – România, 14 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „ION ŢUCULESCU”

Adelina AVRAMESCU, Târgu Jiu, Gorj – România, 13 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „MIHAIL DAN“

Claudiu PĂNOIU, Târgu Jiu, Gorj – România, 12 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „VASILE BLENDEA”

Denisa LUCACI, Târgu Jiu, Gorj – România, 12 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „LUMINA DIN CULOARE”

Robert PRUNESCU, Târgu Jiu, Gorj – România, 12 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „ILUSTRAŢII GORJENEŞTI”

Valeria BĂLĂŞOIU, Târgu Jiu, Gorj – România, 11 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „PRIMA CULOARE PRIMARĂ”

Alin-Ionuţ GEANĂ, Târgu Jiu, Gorj – România, 12 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „ACT CREATOR”

Radu Petrişor TUFOI, Glogova, Gorj – România, 12 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „CROCHIURI GORJENEŞTI”

Alexandru GUŞATU, Târgu Jiu, Gorj – România, 12 ani

 

  1. PREMIUL SPECIAL „ZBOR INFINIT”,

Patricia-Victoria MANOLESCU, Glogova, Gorj – România, 12 ani

 

Share This Post

Google1DiggGoogleYahooBloggerRSS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *