googlef79afddceedd5f6c.html

PREMIANȚII SALONULUI DE PICTURĂ ARTE MICI – 2016

MARELE PREMIU „ARTE MICI” acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Eduard Ionuţ GOGAN, categoria 11-15 ani, Poiana Lacului, Argeş – România

 

ORDINUL ,,ARTE MICI” acordat de ASOCIAŢIA PENTRU CULTURĂ, SPORT ŞI REPREZENTARE A POLIŢIŞTILOR DE PRETUTINDENI

Maia TRUŢULESCU, categoria 3-6 ani, Reşiţa, Caraş-Severin – România

 

PREMIUL I

[11-15 ani] Oana Gabriela MIREA, Bîlteni, Gorj – România

[7-10 ani] Cristian UDRESCU, Novaci, Gorj – România

[3-6 ani] Ionuţ Sebastian DUMITRESCU, Crasna, Gorj – România

 

PREMIUL II

[11-15 ani] Gicu MORAR, Pelinia, Drochia – Republica Moldova

[7-10 ani] Daiana  IOVIŢOIU, Novaci, Gorj – România

[3-6 ani] Mara CERNENCO, Tulcea, Tulcea – România

 

PREMIUL III

[11-15 ani] Radu DRAGOMIR, Piteşti, Argeş – România

[7-10 ani] Ana Maria CIOBANU, Focşani, Vrancea – România

[3-6 ani] Julia KARGL, Enikelberg – Austria

 

Premiul UNIUNII ARTIŞTILOR PLASTICI acordat de UNIUNEA ARTIŞTILOR PLASTICI

Dalia Elena VOICU, categoria 7-10 ani, Constanţa, Constanţa – România

 

PREMIUL SPECIAL „ŢARA NOASTRĂ, CASA NOASTRĂ” acordat de Asociaţia „ŢARA NOASTRĂ, CASA NOASTRĂ”

Victoriţa TONU, categoria 7-10 ani, Chişinău – Republica Moldova

 

PREMIUL SPECIAL „CONSTANTIN BUNILĂ”, acordat de PAUL JULES BUTLER

Bianca BOCEANU, categoria 3-6 ani, Motru (Rîpa), Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „FLORIN ISUF” acordat de ASOCIAŢIA PENTRU CULTURĂ, SPORT ŞI REPREZENTARE A POLIŢIŞTILOR DE PRETUTINDENI

Timeea Maria CHIŢULESCU, categoria 3-6 ani, Motru, Gorj – România

Petronela-Mariana BÎRSILĂ, categoria 11-15 ani, Motru, Gorj – România

Ana Maria Florentina MODAN, categoria 7-10 ani, Motru, Gorj – România

Eduard Nicuşor DUMITRU, categoria 11-15 ani, Văgiuleşti, Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „ARTE MICI” acordat de ASOCIAŢIA PENTRU CULTURĂ, SPORT ŞI REPREZENTARE A POLIŢIŞTILOR DE PRETUTINDENI

Iulian-Florin DOVLETE, categoria 11-15 ani, Văgiuleşti, Gorj – România

Luca PIGUI, categoria 7-10 ani, Târgu Jiu, Gorj, România

Maria Antonia ANIŢOIU, categoria 3-6 ani, Buzău, Buzău – România

Daria OPRIŢA, categoria 3-6 ani, Glogova, Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „CONSTANTIN BLENDEA” acordat de ASOCIAŢIA PENTRU CULTURĂ, SPORT ŞI REPREZENTARE A POLIŢIŞTILOR DE PRETUTINDENI

Andrei Ştefan PISTOL, categoria 7-10 ani, Târgu Jiu, Gorj – România

Maryo  BUŢĂ, categoria 3-6 ani, Motru, Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „SEMNE OLTENEŞTI” acordat de ASOCIAŢIA PENTRU CULTURĂ, SPORT ŞI REPREZENTARE A POLIŢIŞTILOR DE PRETUTINDENI

Iasmina Floarea BUSUIOC, Motru, Gorj – România, categoria 11-15 ani

Alexandru Daniel BIRĂU, categoria 11-15 ani, Motru, Gorj – România

Andrei Eduard CHIŢULESCU, categoria 11-15 ani, Motru, Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „EXPLOZIV ÎN PICTURĂ” acordat de ASOCIAŢIA PENTRU CULTURĂ, SPORT ŞI REPREZENTARE A POLIŢIŞTILOR DE PRETUTINDENI

Graţiela MAZILU, categoria 7-10 ani, Motru (Roşiuţa), Gorj – România

Amelia VLĂDUŢU, categoria 7-10 ani, Târgu Jiu, Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „IOSIF KEBER” acordat de ASOCIAŢIA PENTRU CULTURĂ, SPORT ŞI REPREZENTARE A POLIŢIŞTILOR DE PRETUTINDENI

Raluca Gabriela DUNCEA, categoria 11-15 ani, Văgiuleşti, Gorj – România

Iasmina Nicoleta MARDALE, categoria 11-15 ani, Motru, Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „CURAJ ÎN ARTĂ” acordat de ASOCIAŢIA PENTRU CULTURĂ, SPORT ŞI REPREZENTARE A POLIŢIŞTILOR DE PRETUTINDENI

Andreea-Elena BĂRBULESCU, categoria 11-15 ani, Motru, Gorj – România

Diana-Elena GRECU, categoria 11-15 ani, Văgiuleşti (Covrigi), Gorj – România

Eliana BĂDOI, categoria 11-15 ani, Glogova (Olteanu), Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „AUREL POTCOVARU şi NICOLAE PÎRVAN” acordat de Poliţia municipiului Motru

Maria Cristina BÎRSILĂ, categoria 11-15 ani, Văgiuleşti, Gorj – România

Maia-Georgiana MIHĂILESCU, categoria 7-10 ani, Reşiţa, Caraş-Severin – România

Georgiana Irene TIŢA, categoria 7-10 ani, Beverley – Australia

 

PREMIUL SPECIAL „POVESTEA CULORII” acordat de SC ENIASAN SRL MOTRU

Mircea-Marian NICOLCEA, categoria 7-10 ani, Motru (Ploştina), Gorj – România

Giulia Andreea RĂBONŢU, categoria 7-10 ani, Motru, Gorj – România

Simona Roxana HANTEA, categoria 11-15 ani, Cătunele (Valea Mănăstirii), Gorj – România

Ayan Andrés COCH, categoria 3-6 ani, Castellon – Spania

Karina Ioana OLARU, categoria 11-15 ani, Ştefăneşti, Argeş – România

 

PREMIUL SPECIAL „(NON)CULORILE” acordat de SC ENIASAN SRL Motru

Geovani LICĂRETE, categoria 7-10 ani, Glogova, Gorj – România

Petruţ Octavian NEACŞU, categoria 11-15 ani, Poiana Lacului, Argeş – România

Jessica LASCO, categoria 11-15 ani, Oradea, Bihor – România

 

PREMIUL SPECIAL „POVEŞTI DESENATE” acordat de SC ENIASAN SRL Motru

Ioan Mihail MUTU, categoria 7-10 ani, Drobeta Turnu Severin, Mehedinţi – România

 

PREMIUL SPECIAL „CULORI PRIMARE DE ACASĂ” acordat de COTIDIANUL „GAZETA DE MÂINE”

Ioana Larisa GURIŢĂ, categoria 11-15 ani, Focşani, Vrancea – România

 

PREMIUL SPECIAL „GORJEANUL TALENTAT” acordat de COTIDIANUL „GORJEANUL“

Denisa Ana Maria MIU, categoria 11-15 ani, Tismana, Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „BUNA-VESTIRE” acordat de FLORIN PREDA-DOCHINOIU

Paul Jules BUTLER, categoria 7-10 ani, Schweich – Germania

 

PREMIUL SPECIAL „CULORI PRIMARE OLTENEŞTI” acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Alexandra Nicoleta DRAGOMIR, categoria 7-10 ani, Drobeta Turnu Severin, Mehedinţi – România

Sonia AL MĂRII, categoria 11-15 ani, Pipera, Ilfov – România

Patricia CIOBANU, categoria 3-6 ani, Giurgiu, Giurgiu – România

 

PREMIUL SPECIAL „PRIETENII ARTELOR” acordat de ANONIMII „ARTE MICI”

Adrian BĂRBULESCU, categoria 3-6 ani, Motru, Gorj – România

Teodora COCONEŢU, categoria 11-15 ani, Novaci, Gorj – România

Nicholas  GHIDU, categoria 11-15 ani, Atlanta , Georgia – USA

Iusico OLESEA, categoria 11-15 ani, Hînceşti – Republica Moldova

 

PREMIUL SPECIAL „ALINA ROŞCA” acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Iasmina-Mihaela CURELEA, categoria 7-10 ani, Motru, Gorj – România

Sonia Bianca BÎRLAN, categoria 11-15 ani, Peştişani, Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „PALETA FERMECATĂ” acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Alex Vlăduţ FIŞTIOC, categoria 7-10 ani, Cătunele (Steic), Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „LUMINĂ DIN CULOARE” acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Giulia ŢARFULEA, categoria 7-10 ani, Novaci, Gorj – România

Andreea Georgiana CERBU, categoria 11-15 ani, Motru, Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL DE „PAŞI ÎN ARTĂ” acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Bogdan Vasile VÎLCU, categoria 11-15 ani, Văgiuleşti, Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „ZÂMBETUL COPILĂRIEI” acordat de ANONIMII „ARTE MICI”

Evelina  MANEA, categoria 3-6 ani, Novaci, Gorj – România

Elena Geanina PRISECARU, categoria 11-15 ani, Motru, Gorj – România

Alexia Teodora DOBRE, categoria 11-15 ani, Târgu Jiu, Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „FARMECUL CULORILOR” acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Tania Elena DOBRE, categoria 11-15 ani, Târgu Jiu, Gorj – România

Roxana ROŞIANU, categoria 11-15 ani, Motru, Gorj – România

Mălina Claudia IONETE, categoria 7-10 ani, Motru, Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „VORBE PICTATE” acordat de ANONIMII „ARTE MICI”

Eduard MANDACHE, categoria 11-15 ani, Motru, Gorj – România

Andreea Diana OPREA, categoria 11-15 ani, Motru, Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „DE CULOARE” acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Alina Victoria JERDEA, categoria 11-15 ani, Motru, Gorj – România

Antonia TEODORESCU, categoria 3-6 ani, Giurgiu, Giurgiu – România

 

PREMIUL SPECIAL „CULORI ŞI CONTRASTE” acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Constantin STÎNGACIU, categoria 3-6 ani, Cătunele, Gorj – România

Alexandra EREMIA, categoria 7-10 ani, Floreşti – Republica Moldova

Sofia IVAŞCU, categoria 3-6 ani, Barcelona – Spania

Raisa PANĂ, categoria 3-6 ani, Bucureşti – România

 

PREMIUL SPECIAL „MARIUS BUNESCU” acordat de ANONIMII „ARTE MICI”

Marcus BALICA, categoria 3-6 ani, Motru (Rîpa), Gorj – România

Florina SPIŢĂ, categoria 11-15 ani, Motru, Gorj – România

David GIUGIULAN, categoria 3-6 ani, Novaci, Gorj – România

Bianca-Teodora TUICĂ POPESCU, categoria 11-15 ani, Motru, Gorj – România

Kaliana-Diana BÎLDEA, categoria 11-15 ani, Cugir, Alba – România

 

PREMIUL SPECIAL „PENELUL FERMECAT” acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Cristina POPESCU, categoria 3-6 ani, Motru, Gorj – România

Eduard-Robert LĂUDAT, categoria 3-6 ani, Motru, Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „FASCINAŢIE DE ÎNGER“ acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Tudor VOICU, categoria 3-6 ani, Focşani, Vrancea – România

 

PREMIUL SPECIAL „MAGIA DIN CULOARE” acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Ştefania TOLĂ, categoria 3-6 ani, Motru, Gorj – România

Mariana LAMBĂ, categoria 7-10 ani, Giurgiu, Giurgiu – România

Georgiana RĂCĂNEL, categoria 11-15 ani, Bocşa, Caraş-Severin – România

 

PREMIUL SPECIAL „DUMITRU GHEAŢĂ” acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Evelina OGLINDĂ, categoria 7-10 ani, Hînceşti – Republica Moldova

Vasilica-Ramona CIOBANU VERBONCU, categoria 11-15 ani, Tismana, Gorj – România

Tamara SZENKO, categoria 11-15 ani, Oradea, Bihor – România

 

PREMIUL SPECIAL „POEZIA CULORII” acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Sebastian Şerban RUSU, categoria 11-15 ani, Motru, Gorj – România

Artur TODERAŞ, categoria 11-15 ani, Hînceşti – Republica Moldova

 

PREMIUL SPECIAL „DE ORIGINALITATE“ acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

David-Ioan FORIŞ, categoria 11-15 ani, Teiuş, Alba – România

 

PREMIUL SPECIAL „CULORI DE REZONANŢĂ” acordat de TELEVIZIUNEA MOTRU

Ilie Adelin RONCEA, categoria 7-10 ani, Glogova, Gorj – România

Elena Bianca  MILITARU, categoria 7-10 ani, Motru, Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „PAŞI PE CURCUBEU” acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Andra Elena RÎCĂ, categoria 11-15 ani, Motru, Gorj – România

Ştefania-Maria BĂRBULESCU, categoria 11-15 ani, Motru, Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „CULORILE DIASPOREI” acordat de COTIDIANUL „GAZETA DE MÂINE”

Sofia ALEXE, categoria 7-10 ani, Stockholm – Suedia

 

PREMIUL SPECIAL „SIMFONIA CULORILOR” acordat de ANONIMII „ARTE MICI”

Ana-Maria CÂRSTEA, categoria 7-10 ani, Poiana Lacului, Argeş – România

Cristina CEAUŞESCU, categoria 3-6 ani, Motru, Gorj – România

Valeria CIUBOTARU, categoria 7-10 ani, Hînceşti – Republica Moldova

 

PREMIUL SPECIAL „SEMNE PE NISIP” acordat de ANONIMII „ARTE MICI”

Alexandra MURGILĂ, categoria 11-15 ani, Motru, Gorj – România

Silvana BĂLONIU, categoria 11-15 ani, Motru, Gorj – România

Patricia PANĂ, categoria 11-15 ani, Motru, Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „PATRIA DIN SUFLET” acordat de SC ENIASAN SRL MOTRU

Laurenţia Luciana DIVIZA, categoria 11-15 ani, Hînceşti – Republica Moldova

Sanda PRIPA, categoria 11-15 ani, Pelinia, Drochia  – Republica Moldova

Karoly Ulrich FARKAS, categoria 3-6 ani, Jersey City, New Jersey  – USA

David Felix GALBEN, categoria 7-10 ani, Portimão – Portugalia

 

PREMIUL SPECIAL „TAINE VIZUALE” acordat de TELEVIZIUNEA MOTRU  şi ANONIMII „ARTE MICI”

Laura PĂPUŞOI, categoria 7-10 ani, Chişinău – Republica Moldova

Victoria CATRINOIU, categoria 7-10 ani, Novaci, Gorj – România

Cătălina-Ioana FORIŞ, categoria 11-15 ani, Teiuş, Alba – România

 

PREMIUL SPECIAL „PICĂTURĂ DE MARTIE” acordat de PRIMĂRIA MUNICIPIULUI MOTRU

Thea Maria LAZĂR BÎRA, categoria 3-6 ani, Focşani, Vrancea – România

 

PREMIUL SPECIAL „CULORILE COPILĂRIEI” acordat de ANONIMII „ARTE MICI”

Evelina PUPĂZĂ, categoria 7-10 ani, Novaci, Gorj – România

Eduard ROŞIANU, categoria 7-10 ani, Motru, Gorj – România

Catinca PÎRJOL, categoria 7-10 ani, Motru, Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „PRIMA CULOARE PRIMARĂ” acordat de ANONIMII „ARTE MICI”

Răzvan POP, categoria 7-10 ani, Motru, Gorj – România

Rafael ONOFREI, categoria 11-15 ani, Bocşa, Caraş-Severin – România

 

PREMIUL SPECIAL „SURÂS DE ALBASTRU” acordat de ALEXANDRA MACIAC

Laura-Maria TĂNASE, categoria 7-10 ani, Mangalia, Constanţa – România

Ariana SÎIULESCU, categoria 3-6 ani, Novaci, Gorj – România

Claudia COCOŞILĂ, categoria 11-15 ani, Văgiuleşti (Covrigi), Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „PRIMĂVARA PICTURII ROMÂNEŞTI” acordat de ASOCIAŢIA PENTRU CULTURĂ, SPORT ŞI REPREZENTARE A POLIŢIŞTILOR DE PRETUTINDENI

Damian BOCÎI, categoria 7-10 ani, Novaci, Gorj – România

Ştefan GROSU, categoria 7-10 ani, Galaţi, Galaţi – România

 

PREMIUL SPECIAL „DE EXCLUSIVITATE” acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Ariana GUBENCU, categoria 11-15 ani, Hînceşti – Republica Moldova

 

PREMIUL SPECIAL „CULORI ÎN LIMBA ROMÂNĂ” acordat de FLORIN PREDA-DOCHINOIU

Mariana CODREANU, categoria 11-15 ani, Pelinia, Drochia  – Republica Moldova

 

PREMIUL SPECIAL „DE POPULARITATE” acordat de ALEXANDRA MACIAC

Ana-Maria POTRA, categoria 11-15 ani, Bucureşti – România

 

PREMIUL SPECIAL „METAFORE PE PÂNZĂ” acordat de ASOCIAŢIA PENTRU CULTURĂ, SPORT ŞI REPREZENTARE A POLIŢIŞTILOR DE PRETUTINDENI şi ANONIMII „ARTE MICI”

Ştefania RĂDUŢ, categoria 3-6 ani, Albeşti, Constanţa – România

Adela DURGHEU, categoria 11-15 ani, Oradea, Bihor – România

Ana-Maria CHIŢORAN, categoria 11-15 ani, Motru (Ploştina), Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „TUŞE MARINE” acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Vasile AGACHE, categoria 11-15 ani, Pelinia, Drochia  – Republica Moldova

 

PREMIUL SPECIAL „DANSUL CULORILOR” acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Alexandra BOIŢAR, categoria 11-15 ani, Oradea, Bihor – România

Roxana BÎLEA, categoria 7-10 ani, Galaţi, Galaţi – România

 

PREMIUL SPECIAL „CORNELIU BABA” acordat de CASA DE CULTURĂ MOTRU

Andreea Mădălina MALOTĂ, categoria 11-15 ani, Gătaia, Timiş – România

 

PREMIUL SPECIAL „AD MUTRIUM” acordat de ASOCIAŢIA „AD MUTRIUM”

Cristina Maria SIMION, categoria 11-15 ani, Focşani, Vrancea – România

 

PREMIUL SPECIAL „FANTEZIE ÎN CULORI” acordat de ANONIMII „ARTE MICI”

Elena Larisa GHINEA, categoria 11-15 ani, Motru, Gorj – România

Valentina Georgiana STOICAN, categoria 11-15 ani, Motru, Gorj – România

 

 

 

 

Share This Post

Google1DiggGoogleYahooBloggerRSS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *